1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İmam Hatip ve Gençlik programı
İmam Hatip ve Gençlik programı

İmam Hatip ve Gençlik programı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde İHL'de "İmam Hatip ve Gençlik" konulu program düzenlendi.

A+A-

Diyarbakır'ın Çınar (Xana Axpar) ilçesinde bu yıl açılan İmam Hatip Lisesinde "İmam Hatip ve Gençlik" konulu bir program düzenlendi.Program meslek dersi öğretmeni ve müdür yardımcısı Mehmet Güneş'in Kur'an tilavetiyle başladı. Ardından öğrenciler ilahiler seslendirdi.

Diyarbakır'dan gelen eğitimci yazar Adnan Akgönül, "İmam Hatip ve Gençlik" konulu bir konuşma yaptı. Adnan Akgönül konuşmasında, daha önce İmam Hatiplilere yapılan baskıları dile getirerek, Diyarbakır'da 2005 yılında sadece bir İHL ve 30 öğrencisi bulunuyordu. Okulun kapanmaması için velilerin fedakarlık yapıp, kendi imkanlarıyla servis tutup köylerden öğrenci topladıklarını söyledi.

Akgönül, bugün ise Diyarbakır merkezde 12 İHL ve 10 bine yakın öğrencisi bulunmaktadır. Bu da halkımızın kendi inancına, dinine olan teveccühünü göstermektedir. İHL öğrencilerinin her açıdan kendilerini yetiştirip, diğer insanlara örnek olması lazım dedi.

Ardından İHL'lerin tarihçesiyle ilgili bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Meslek dersi öğretmenlerinden Nihat Çakır, kendi hayatından örnekler vererek İHL'lerin önemini vurguladı.Program Çınar İmam Hatip Lisesi Müdürü Aziz Tekdal'ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.

 

 

(Vedat Aydın - İLKHA)

HABERE YORUM KAT