1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İlköğretim okulunda tuvalet rezaleti
İlköğretim okulunda tuvalet rezaleti

İlköğretim okulunda tuvalet rezaleti

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçesi'nde, 878 mevcutlu 29 derslikli Şehit Başkomiser Yılmaz Allahverdi İlköğretim Okulu'nda, tuvaletler kullanılmayacak halde. Tuvalet ihtiyaçlarını okula gelmeden veya dersler sona erdikten sonra evlerinde gideren öğrencilerin v

A+A-

Şehit Başkomiser Yılmaz Allahverdi İlköğretim Okulu'nda tuvalet rezaleti yaşanıyor.Okuldaki tuvaletler dönem başından beri kullanılamıyor.

Şilbe 1. Etap Toplu Konutlarda bulunan okulun tuvaletlerinin kapıları kırık, bakımsız, çoğu girilemeyecek, kullanılamayacak durumda ve kir içinde. Tuvalet ihtiyaçlarını evlerinde veya okul çıkışında giderdiklerini söyleyen öğrenciler, okullarındaki tuvaletlerin biran önce yapılmasını istedi. Veliler de, yıllardır yaşanan bu sıkıntının sona erdirilmesi için ilgilileri göreve çağırdı.

Yaşanan sorun nedeniyle öğrencilerin tuvalet ihtiyaçlarını okul dışında giderdiklerini belirten öğrenci velisi Ahmet Kurt , “Çocuklarımız sıkışıyor, ama, tuvaletler kullanılamaz halde olduğu için kendini tutuyor. Tuvaletleri kullansalar hastalanacaklar, ihtiyaç olduğunda kendilerini tutup, evlerine kadar sabrettikleri için de bu kez başka rahatsızlıklar baş gösteriyor. Yani tuvaletleri kullansalar da kullanmasalar da sağlık sorunuyla karşı karşıya kalıyorlar. Yazın tatil döneminde tuvaletlerin onarımdan geçmesini bekliyorduk, yapılmadı. Tuvalet rezaletine artık son verilsin” dedi.

attachment-1(1).jpg
attachment-1(2).jpgattachment-1(3).jpg

HABERE YORUM KAT