1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlhanlı yardımlarını sürdürüyor
İlhanlı yardımlarını sürdürüyor

İlhanlı yardımlarını sürdürüyor

DİYARİNSESİ.ORG - Rojava ve Şengal halklarına yaptığı maddi ve gıda yardımları ile dikkat çeken Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Feyzi İlhanlı, çetelerin saldırılarından kaçarak Diyarbakır'a sığınan Şengal halkı için Silvan'da kurulacak kamp için de yardım

A+A-
DİYARBAKIRSPOR BAŞKANI  FEYZİ İLHANLI'DAN ŞENGAL HALKI İÇİN KURULACAK KAMPA YARDIM
Kampın kurulması ve temel ihtiyaçlar için maddi katkı yapacak olan İlhanlı,”Başta iş adamları olmak üzere tüm kesimlerin bu insanlara yardım eli uzatmasi insani bir vazifedir.” dedi.
 
Diyarbakırlı iş adamı ve Diyarbakırspor başkanı Feyzi İlhanlı, Rojava ve Irak Kürdistanı'nda yaşanan katliamlar ve ölümlerden dolayı mağdur olan halklara yardım eli uzatmaya devam ediyor.Daha önce Rojava'ya iki ve Şengal'e iki olmak üzere dört kez gıda ve temel ihtiyaç maddeleri yardımında bulunan Feyzi İlhanlı, Silvan'da Şengal halkı için kurulacak kamp için de maddi yardımda bulunma kararı aldı.
 
'BU İNSANLARI EN İYİ BİZ ANLARIZ'
Bu insanların yaşadıklarını en iyi anlayacak bir bölgenin insanı olduklarının altını çizen İlhanlı,”Bölge olarak ülke olarak geçmişte çok acılar yaşadık. Bu acıları en iyi bizlerin anlaması lazım. Onlara yardım ederek lütüfta bulunmuyoruz, insan olarak vazifemizi yapıyoruz. Bugün aynı olaylar bizler de yaşayabilirdik. Ki geçmişten gelen acı tecrübelerimiz var. Biz insan ayrımı yapmıyoruz. Dini, dili,ırkı,mezhebi ne olursa olsun olaya insani yaklaşıyoruz. Daha önce Rojava ve Şengal halkları için imkanlar dahilinde yardımlar yapmaya çalıştık. Önümüzde kış var ve bölgedeki katliamlardan kaçanlar ağır şartlar altında yaşama tutunmaya çalışıyor. Silvan'da yapılacak kamp için elimizdeki imkanları zorlayarak yardım yapacağız. Miktarı açıklamayı etik bulmuyoruz. Cumartesi günü kampın kurulması ve ihtiyaçlar için parasal kaynağı ilgili birimlere teslim edeceğiz. Bundan sonra da elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
'DİYARBAKIRSPOR BARIŞIN ELÇİSİ OLACAK'
 “Diyarbakırspor bölgede barışın elçisi ,mazlum ve mağdurların sesi olacak” diyen İlhanlı,maddi imkanı olan iş adamlarına da çağrıda bulundu.
 
İlhanlı,”Hepimiz çok şükür para kazanan insanlarız. Ben bu parayla insanlara faydalı olmadıktan sonra dünyanınen zengini olsam ne fayda. İnsanlar mutlu olursa biz de mutlu oluruz. Diyarbakırspor için bugüne kadar bu anlayışla hareket ettik. Bu halka borcumuz var. Aynı şekilde insanlığa karşı da borcumuz var. Bunu da çevremizde yaşanan katliamlara sessiz kalmayarak ve zalimlerin mallarına canlarına yurtlarına saldırdığı insanlara yardımcı olarak ödemeliyiz. Bugün dünyanın sayılı kulüpleri nasıl sosyal ve toplumsal olaylara karşı duyarlı oluyorsa Diyarbakırspor da barışın elçisi ,mazlum ve mağdurların sesi olacak. İş adamlarını ve maddi imkanı olan herkesi Şengal ve Rojava halkları için yapılacak etkinliklere destek olmaya çağırıyorum.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT