1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlhanlı: Transferde patron Kızıl'dır
İlhanlı: Transferde patron Kızıl'dır

İlhanlı: Transferde patron Kızıl'dır

Yeni Diyarbakırspor Başkanı Fevzi İlhanlı, ikinci yarıya güçlü girmek için transfer yapacaklarını açıklarken, bu konuda tüm yetkinin teknik direktör İhsan Kızıl'da olduğunu söyledi.

A+A-

İlhanlı,”İlk yarıdaki tablodan memnun değiliz. Ancak her şey bitmiş değil. Şampiyon olmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Hocamız hangi mevkiye takviye istiyorsa oyuncuları bulacak ve biz de gerekeni yapacağız.” dedi.

'BEKLENTİMİZ GERÇEKLEŞMEDİ'

BAL 2.Grup'ta ilk yarıyı 25 puanla 5.sırada tamamlayan Yeni Diyarbakırspor'da Başkan Fevzi İlhanlı,takımın ilk yarıdaki performansından şikayetçi. Yaptığı maddi harcama ve yatırımların karşılığını alamadıklarını belirten İlhanlı,” Yaptığımız maddi ve manevi fedakarlıkların karşılığını aldık diyemem. Bu ligdeki tüm takımların yöneticileri gayet tabi emek verip fedakarlık yapıyor ama bizim gibi her şeyi kendi cebinden karşılayan başka kulüp yok. Diğer kulüplerin bir şekilde gelirleri var ama biz de tek kaynak bizim verdiğimiz paralardır. Tek beklentimiz bu takımı 3.Lig'e çıkarıp daha sonra bu kenti mutlu edecek başarılar için hedef büyütmektir. Demek ki bir yerlerde hatalar,eksikler olmuş.Puan farkı elbette kapanır. Çünkü bu ligin daha ikinci yarısı var. Ancak ikinci devredeki hataların telafisi olmaz. Biz de eksiklerimizi iyi analiz edip ikinci yarıda şampiyon olmak için işi çok daha sıkı tutacağız.” dedi.

'TRANSFERDE GEREKEN YAPILACAK'

Devre arasında yapılacak transferler için tüm yetkinin teknik heyette olduğuna dikkat çeken Başkan İlhanlı,maddi konularda yine gerekli fedakarlığı yapacaklarını ifade etti. Başkan İlhanlı,”Devre arasında mutlaka transfer yapacağız. Bu konuda tüm sorumluluk İhsan hocadadır. Bir de başkanvekilimiz Mehmethan Akan ve yönetici arkadaşlarımız var. Ben onlara güveniyorum. Biz yine maddi konularda üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Devre arası kampı için 90 bin TL'ye yakın masrafımız olacak. Buna rağmen takım başarılı olsun diye Antalya'da en iyi otellerden birinde karar kıldık. Önem verdiğimiz bir diğer olay ise kulüplerle ve camialarla iyi geçinmek. Tatvan dahil hiçbir camia ile sorunumuz yok. Gelen tüm takımlara yemek verip en güzel şekilde ağırlıyoruz. Tatvan'da takımımıza yanlışlar yapılmış olsa bile Diyarbakır'a yakışır şekilde onları ağırlayacağız.” şeklinde konuştu.