1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlhanlı ikna edildi, yola devam
İlhanlı ikna edildi, yola devam

İlhanlı ikna edildi, yola devam

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABERDİR. - Diyarbakırspor ve bölge kulüplerine karşı yıllardır uygulanan haksızlıklar, taraflı hakem kararları Bölge Kulüplerini isyan noktasına, hatta alternatif bir lig kurma aşamasına kadar getirdi.

A+A-
Diyarbakrıspor'un son oynadığı  Play-Off yarı final rövanş karşılaşmasında, maçın hakemi Hüseyin Sabancı'nın 90+6. dakikada verdiği uydurma penaltı sonrası taraftarlar sahaya inmiş ortalık karışmıştı.  Aynı hakem 2012 ylında oynanan Tokatspor karşılaşmasındada yine son dakikalarda verdiği çok yanlış kararlarla yeşil-Kırmızılı ekibin 2.Ligden düşmesine zemin hazırlamış biri olmuştu.
 
 
24 KULÜP ORTAK KARAR ALDI
Ayrıca Diyarbakırspor'un hemen her karşılaşmasında sistematik olarak uygulanan siyasi ve dışlayıcı tezahüratlara karşı, bugüne kadar defalarca uyarılmasına rağmen TFF'nin hiç bir önlem almaması olayların bugünlere gelmesine yol açmıştı.
 
Diyarinsesi.Org'nin haberine göre, hafta başında taraftarların sahaya inmesi ve Diyarbakır'da yaşanan olayların sorumlusu başta maçın hakemi Hüseyin Sabancı, tüm uyarılara rağmen bu hakemi bu maça atayan TFF ve MHK'nın tutumlarından dolayı Yeşil-Kırmızlı yönetim Liglerden çekilmeye varacak bir çok radikal önlem için bölge kulüplerini acilen toplantıya davet etti.
 
24 Kulübün Diyarbakır Dedeman'da yapılan toplantıda TFF ve MHK'nin bölge kulüplerine karşı çok ayrımcı haksız tutum içinde oldukları, rakip sahalarda devam eden siyasi söylemler, taraflı ve kasıtlı olduğu düşünülen hakemlerin tutumlarında düzelme olmazsa, Liglerden çekilme hakkının tüm bölge kulüplerince hayata geçirileceği öğrenildi.
 
İLHANLI İKNA EDİLDİ
Toplantıya 24 Kulüp temsilcileri, Başkanları yanı sıra TÜFAD, ASKF, Güneydoğu Diş Teknisyenleri Odası Başkanı, Diyarbakırspor Taraftarları adına Azrailler Grubu Başkanı ve Diyarbakır Baro Başkanı katıldı. Kulüp başkanları ve toplantıya katılan diğer temsilciler, çekilme taraftarı olan Yeni Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Feyzi İlhanlı'yı ikna çabaları olumlu sonuç verdi. İlhanlı bu kararı toplantıya katılan ve bizlere destek olan tüm kulüplerimizin temsilcilerine, tüm STK yöneticilerie, Taraftarlarına çok teşekkür ederim. Yıllardır Kulübümüze karşı uygulanan artık altında art niyet gördüğümüz uygulamlardan dolayı açıkcası ben kulübümüz daha fazlabu olayların içinde olmasın diye çekme taraftarıydım. Diyarbakırspor hangi ligde olursa olsun bölgenin hamisi durumundadır. Bizlere karşı bu tür hakem oyunları bir daha tekarrü ederse, TFF bu konularda önlem almazsa kesinlikle bu kararımızı hayat geçireceğiz. Bizim bu hareketimizin asla hiçb ir siyasi yönü yokturç Olayları bu tarafa çekmek isteyenlerin amacı başka işlerle bizim işimiz olmaz. Biz spor ve futbolla alakalı olarak hakkımızın yıllardır yenildiğini sürekli ifade ediyoruz. Deplasmanlarda halen siyasi sloganlar devam ediyor. TFF bu konuda hiç bir önlem almadı.
 
TEKRARINDA KARAR HAYATA GEÇECEK
 
Liglerden çekilme kararımızı şimdilik askıya alıyoruz, bu hakkımızı şimdilik saklı tutuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuda verilen bilgi yanlıştır. Biz hiç bir siyasi hareketin içinde ya da uzantısında olmayız. Ortada büyük bir haksızlık söz konsudur, olayları bu açıdan değerlendirmek daha sağlıklı çözüm getirir.
 
HAKEMİN LİSANSI İPTAL EDİLMESİ
 
Kulüpler adına konuşan Amedspor Kulübü Başkanı İhsan Avcı'da liglerden çekilme konusu şimdilik askıya alınması için kulüpler olarak Yeni Diyarbakırspor'un ikna edildiği, önümüzdeki hafta salı günü TFF, MHK ve yönetimlerine konuyu götürecekleri, yapılan yanlışlıklar ve haksızlılklar dile getirilecek. Özellikle Diyarbakırspor - Denizli BBS karşılaşmasını yöneten olayların baş sorumlusu hakem Hüseyin sabancı'nın lisansınıniptali için müracaatlarını ifade edildi.
 
YASAL UYARI BU HABER DİYARİNSESİ.ORG KAYNAKLI BİR HABERDİR. LÜTFEN KAYNAK GÖSTEREK KULLANIN..
 
 
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT