1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. İlginç bir dolandırıcılık olayı!
İlginç bir dolandırıcılık olayı!

İlginç bir dolandırıcılık olayı!

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, 50 bin liralık dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şüphelinin yakalanması için İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, B.Ö. ve T.E.S. isimli şahıslar, İstanbul'da bir camiye bin lira yardım yapan kişi ile arkadaşlık kurdular.

Yardımsever görünen şahıs, kendisinin Bilecikli olduğunu ve yakın bir akrabasının vefatı sonrasında kendisine miras olarak 400 bin İsviçre Frank'ı kaldığını söyleyerek, camiye yardım yapılması için bu dövizi 50 bin Türk Lirası karşılığı kendilerine verebileceğini anlattı. Şüpheli şahıs bu amaçla B.Ö. ve T.E.S ile Bozüyük'teki 4 Eylül Mahallesi'nde buluştu.

Dövizi almak isteyen B.Ö. ve T.E.S., bankadan para çekerek şahısla buluşup 50 bin lirayı kendisine verdiler. Dolandırıcı olduğu ortaya çıkan şahıs, paraları saymak için bir apartmana gireceğini söyleyerek olay yerinden kaçtı. Bir süre sonra durumdan şüphelenen B.Ö. ve T.E.S, dolandırıldıklarını anlayarak polise başvurdu. Polis, dolandırıcının yakalanması için çalışma başlattı. 

HABERE YORUM KAT