1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İletişim teknikleri semineri
İletişim teknikleri semineri

İletişim teknikleri semineri

Dicle Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Füsun Özçelebi'nin “Etkili İletişimin Teknikleri” adlı seminer programı Ergani Meslek Yüksekokulun da devam etti.

A+A-

Yüksekokul konferans salonunda gerçekleştirilen seminere öğrencilerin ilgisi büyük olurken, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kaya, okutman Bilal Tuna, Yüksekokul sekreteri Hacı Tekdemir de hazır bulundu.

Özçelebi öğrencilere iletişimin temeli ve teknikleri konusunda bir sunum yaparken, akıcı ve sohbet tadında geçen seminerde öğrenciler insanlarla nasıl iletişim kurulması gerektiğini, iyi bir iletişimci olmak için yapılması gerekenleri örneklerle öğrendi.

“İletişimde en önemli dil gönül dilidir. Çünkü iyi bir iletişim için gönülden konuşmak gerekir” diyen Özçelebi, iletişimin sadece konuşmak olmadığını, iyi bir iletişim için “sen dili” yerine, “ben dili” kullanılması gerektiğini ifade etti.

Yaklaşık 1.5 saat süren iletişimi seminerinde, öğrenciler çok memnun kaldıklarını dile getirerek, bu gibi seminerlerin tekrar verilmesini istediler.

HABERE YORUM KAT