1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'İletişim Ailede Başlar'
'İletişim Ailede Başlar'

'İletişim Ailede Başlar'

Diyarbakır'da sosyal risk altındaki gruplar, tutuklu ve hükümlüler, kamu personelleri ile kent protokolüne 'İletişim Ailede Başlar' Konferansı verildi.

A+A-
Diyarbakır Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Cumhuriyet Başsavcılığı'nın işbirliğiyle 3 farklı salonda Denetimli Serbestlik altında takibi gerçekleştirilen, Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan ve Umut Yıldızı projesinde kurs alan dezavantajlı ve sosyal risk altında bulunan yaklaşık 300 kişi, Ceza İnfaz Kurumunda bulunan tutuklu ve hükümlülerden oluşan yaklaşık 100 kişi ve Diyarbakır İl Protokolü ve kamu kurumu personelinden oluşan yaklaşık 250 kişiye 'İletişim Ailede Başlar' konferansı verildi.
 
 
Fertlerin ilk eğitimi aldığı, kişinin sevgi ve saygıyla tanışıp birey olarak ortaya çıktığı en önemli kurumu olan aile, toplumun tüm unsur ve kurumlarının temelde aile değerlerini ve ailenin önemini benimseyerek hareket etmesi ve bu bağlamda; toplumda bu farkındalığın oluşturulması ve sorunların temeline dikkat çekilmesi gerektiği düşüncesinden hareketle Diyarbakır Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ile Cumhuriyet Başsavcılığı işbirliği halinde, Aile İçi İletişimi konu alan "İletişim Ailede Başlar" konferansı İletişim Uzmanı Mehmet Fatih Akbaba tarafından verildi.
 
 
İki gün süren konferansların ilki, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı konferans salonunda düzenlendi. İlk etkinliğe, Denetimli Serbestlik altında takibi gerçekleştirilen, Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan ve Umut Yıldızı projesinde kurs alan dezavantajlı ve sosyal risk altında bulunan yaklaşık 300 kişi katıldı. Ceza İnfaz Kurumunda bulunan tutuklu ve hükümlülerden oluşan yaklaşık 100 kişinin katıldığı ikinci konferans ise Diyarbakır E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu konferans salonunda düzenlendi.
 
Üçüncü ve son etkilik ise Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde düzenlendi. Son etkinliğe aralarında Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ın da bulunduğu İl Protokolü ve kamu kurumu personelinden oluşan yaklaşık 250 kişi katıldı.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT