1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlçeler tesislerine kavuşuyor
İlçeler tesislerine kavuşuyor

İlçeler tesislerine kavuşuyor

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullatif Umut, Çınar, Bismil ve Silvan'daki spor tesislerinin en kısa zamanda hizmete gireceğini açıkladı.

A+A-

'Spor tesisi olmayan ilçe kalmasın' yola çıktıklarını ve bu kapsamda bir çok ilçede spor tesislerine hız verdiklerini anlatan Umut,”Bu yıl tesisleşme konusunda büyük bir çalışma başlattık .Özelikle ilçelerimiz tesisleşme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyordu .Bunun için gerekli çalışmaları başlattıktan sonra temelleri atmaya başladık.

'TESİSİ OLMAYAN İLÇE KALMASIN'

Bismil ilçemizdeki sentetik yüzeyli sahanın çalışması bitmek üzere. Bismil Belediyespor en kısa zamanda maçlarını burada oynamaya başlayacak. Bismil ilçesine bağlı Anbar beldesindeki 250 seyirci kapasiteli spor salonu bitmek üzere. Çınar'ın tesisleşme konusunda büyük eksiklikleri vardı .İlk olarak 250 kişilik spor salonunun temelini attık . Silvan'a sentetik yüzeyli futbol sahası yapılıyor. Bu ilçemizdeki futbol takımları da en kısa zamanda maçlarını kendi sahalarında oynama imkanına kavuşacaktır. Amacımız tüm ilçemizdeki tesisleşme konusundaki sıkıntıları bitirmektir Bunun için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.” diye konuştu.