1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İlçe uyuşturucu değil eğitimle anılmalı
İlçe uyuşturucu değil eğitimle anılmalı

İlçe uyuşturucu değil eğitimle anılmalı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'ın Lice İlçe Kaymakamı Özer Özbek, ilçenin uyuşturucu ile değil eğitimle anılmasını istediğini söyledi.

A+A-

Eğitimde kalitenin ve başarının arttırılması amacıyla, İlçe Kaymakamı Özer Özbek başkanlığında okul müdürlerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Kaymakamlık makamında yapılan toplantıda ilçedeki okullarda yaşanan sıkıntı ve sorunlar masaya yatırıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Baburhan ve okul müdürlerinin katıldığı toplantıda eğitim camiasına seslenen Kaymakam Özbek, ilçede eğitim seviyesinin yükseltilmesi için elbirliğiyle çalışacaklarını belirtti.

Kaymakam Özbek, “2013 yılında yapılacak olan sınavlarda öğrencilerimizin tamamının başarılı olmasını, üniversitelere girmesini arzu ve temenni ediyorum. Bu kapsamda her müdürümüz kendi okulunda sınava girecek öğrencilerin velisi konumundadır. Gerekirse öğrencilerimizi evlerinde ziyaret edelim. İhtiyacı olanlar varsa el birliği içerisinde bu ihtiyaçlarını gidermeye çalışalım” dedi.

Bir öğrenciyi bile kaybetmeye tahammüllerinin olmadığını belirten Kaymakam Özbek, sorunun parçası yerine, çözümün bir parçası olmak istediklerini söyledi. Özbek, "Gelin hep beraber bir çok şeyi değiştirelim. Ekip ruhu içerisinde bir sinerji yakalayarak öğrencilerimizi Türkiye genelinde dereceler elde edecek şekilde çalışmalarına rehberlik etmeliyiz. Yapacağımız çalışmalarda bir adım öne gidemezsek büyük vebaldeyiz. Yolumuz zor, çetin ve ağır. İdareciler olarak Lice'de yakalanacak başarılı bir ivme ile kısa sürede eğitimde en üst sıralara çıkacağımıza inancım tamdır” diye konuştu.

Toplantıda okulların fiziki olanaklarının ve öğrencilerin genel durumlarının değerlendirilerek okullarda alınacak güvenlik tedbirlerinin arttırılması, ilçede eğitim kalitesinin yükseltilmesinin arttırılması, örgün ve yaygın eğitim çerçevesinde halkın ihtiyaç duyduğu ve istihdama yönelik kursların yoğun olarak açılması gibi konular üzerinde de bilgi alışverişinde bulunuldu.