1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İlçe Milli Eğitim Müdürü okul boyadı
İlçe Milli Eğitim Müdürü okul boyadı

İlçe Milli Eğitim Müdürü okul boyadı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine yeni atanan Mahsum Burucu, 2014-2015 eğitim öğretim yılının açılmasına bir ay kala okulları ziyareti kapsamında gittiği Topçular İlkokulu müdürü ve öğrenci velilerine destek verip birlikt

A+A-
Yeni atanan Milli Eğitim Müdürü Burucu ilçe merkezindeki okullar başta olmak üzere mahallelerde bulunan okullarda incelemelerde bulunup, okullarda yaşanan sorun ve sıkıntıları yerinde görmek için bir dizi gezi düzenledi.
 
İlçeye bağlı Topçular Mahallesi'nde bulunan ve 373 öğrencinin öğrenim gördüğü 15 derslikli 4 katlı Topçular İlkokulu ve Ortaokulu'na giden, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu, okulu boyayan okul müdürü Murat Özöğlu ve öğrenci velilerine destek vermek amacıyla eline aldığı fırça ile duvarları boyadı.
 
Boya fırçasını eline alan ve sınıfı boyamaya başlayan Hani İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu, "Eğitim yuvaları temiz ve sağlıklı ortamlarda olmalıki orada yetişen ve okuyan çocuklarımız iyi bir eğitim alsın. Bugün okul müdürü, ve öğrenci velilerinin okulu boyadıklarını duydum. Bende İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çorbada tuzum olsun diyerek, okula geldim ve fırçayı elime aldım. Burada yapılmaya çalışılan çok anlamlı bir davranış var, o da her şeyi devletten beklemenin doğru olmadığının göstergesidir" dedi. 
 
Amaçlarının Hani genelindeki tüm okulları her yönüyle eğitime hazır hale getirmek olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu, “Gerek görsel görünüm, gerek teknolojik anlamdaki görünümden amacımız okullarımızı tam donanımlı bir şekilde eğitim öğretim dönemine yetiştirmektir. Hani ilçesinin her alanda olduğu gibi eğitimde de çıtasını yükseltmeyi hedeflemekteyiz. Emeği geçenleri kutluyorum" diye konuştu. 
 
 
(İÜ-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT