1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İlçe Emniyet Müdürü Güneş değerlendirdi
İlçe Emniyet Müdürü Güneş değerlendirdi

İlçe Emniyet Müdürü Güneş değerlendirdi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Emniyet Müdürü Erkan Güneş, Toplum Destekli Polis Biriminin Haziran ayında ilçe merkezinde yürüttüğü faaliyetleri değerlendirdi.

A+A-
Toplum Destekli Polislik faaliyetlerini değerlendiren Güneş, yakınları vefat edenleri en zor ve acılı günlerinde yalnız bırakmayıp, kederlerini paylaşarak acılarını bir nebze olsun hafifletebilmek adına 14 taziye evine gidilerek, 736 vatandaşımıza başsağlığı dileklerinde bulunulduğunu söyledi.
 
Güneş, "39 esnafımız iş yerinde ziyaret edilmiş, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı bilinçlendirilmeleri sağlanmış, 155 polis hattının önemi vurgulanmıştır. Devlet Hastanesi'nin çeşitli bölümlerinde tedavi görmekte olan 37 hasta ziyaret edilerek moral verilmiş, acil şifa dileklerinde bulunulmuştur.
 
100 gencimiz ve personelimizin katılımıyla halı saha futbol müsabakaları yapılmış, ayrıca 16-18 yaş grubundaki 60 gencimiz ve kendi personelimizin de katılımı ile Emniyet Müdürlüğümüz bahçesinde mangallı yemek organizasyonu düzenlenmiş, gençlerimizle teşkilatımız arasındaki dostluk bağları pekiştirilmeye çalışılmıştır. İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce kestirilen 2 adet adak kurbanın etleri maddi durumu iyi olmayan 30 aileye, dağıtılarak hayır duaları alınmıştır. Sorumluluk bölgemizde asayişin temini, için arttırılan yaya devriye esnasında 460 kişi ile yüz yüze görüşülmüştür.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğümüzden pasaport, trafik ve silah ruhsat işlemleri ile ilgili hizmet alanlar ile herhangi bir suçtan mağdur olarak polis merkezi amirliğine gelen 130 vatandaşımız, almış oldukları hizmet sonrası telefonla aranmak suretiyle kendilerine hizmet veren personelin tutum ve davranışlarından memnun olup olmadıkları, kendilerine verilen hizmetin yeterli olup olmadığı sorularak, kendilerini ne kadar önemsediğimizi vurgulamışızdır" dedi.
 
(ET-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT