1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İlahiyatta mezuniyet sevinci
İlahiyatta mezuniyet sevinci

İlahiyatta mezuniyet sevinci

Diyarbakır'da İlahiyat ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümlerinden mezun olan öğrenciler kep atarak mezuniyet sevincini yaşadılar.

A+A-

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümlerinden mezun olan öğrenciler için bir mezuniyet töreni düzenlendi.

Kongre merkezinde gerçekleşen törene Dicle Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Abdülkerim Ünalan, İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşması yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülkerim Ünalan, bilginin insanı yücelttiğini ve güçlü kıldığını vurgulayarak, "Bilgi, insanı yüceltir, insanı güçlü kılar, insana kültür, görgü ve beceri kazandırır. Bu bilgi İslami ilimler olunca, bilginin değeri de çok daha farklı olur" dedi.

MEZUN OLDULAR

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin hem dünyalarını, hem de ahiretlerini kazandıklarını ifade eden Ünalan, ilahiyat fakültesinde insanı Allah'a yönlendiren ilimler okutulduğunu, mezun olan ilahiyatçının gideceği her yerde içinde bulunduğu toplumu aydınlatacağını söyledi.

Öğrenciler tarafından yaşanan dört yılın hatıralarının anlatıldığı bir sineviyon gösteriminin ardından İlahiyat Fakültesi ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğrencileri hocalarının ellerinden aldıkları diplomaları ile eğitim gördükleri fakültelerinden mezun oldular. Hep birlikte havaya kep atan öğrenciler, mezuniyet sevincini doyasıya yaşadı.

HABERE YORUM KAT