1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İlahiyat Fakültesinin mezuniyet sevinci
İlahiyat Fakültesinin mezuniyet sevinci

İlahiyat Fakültesinin mezuniyet sevinci

DİYARBAKIR- Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölümü mezuniyet töreni geniş bir katılımla gerçekleşti.

A+A-

Kongre Merkezi'nde yapılan mezuniyet törenine İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkerim Ünalan, öğretim üyeleri mezun olan öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı. Kur'an-ı Kerim okunması ile başlayan programda açılış konuşması yapan Dekan Prof. Dr. Abdulkerim Ünalan, İlahiyat Fakültesi mezunu olmanın önemine işaret ederek, ilahiyat fakültesinde eğitim almış olmanın hem dünyayı hem de ahireti kurtardığını söyledi. Üniversiteyi bitirmenin öğrenimin sonu olmadığını vurgulayan Prof. Dr. Ünalan, Hz. Ali’nin “Eğitim beşikten mezara kadar sürer” sözünü hatırlattı. 


İlahi ve ezgilerin seslendirildiği törende, ilahiyat öğrencilerinden oluşan tiyatro gurubu mini bir oyun sahneledi. Oyundan sonra İlahiyat Fakültesi ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bölümü öğrencilerinin diploma törenine geçildi.
Öğrenciler, teşekkür belgelerini ve hediyelerini öğretim üyelerinin elinden aldılar.

 

Tören tüm öğrencilerin diplomalarını almalarının ardından keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutlamalarıyla sona erdi.


(DE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler