1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İl Güvenlik Kurulunun kararı tam bir komedi
İl Güvenlik Kurulunun kararı tam bir komedi

İl Güvenlik Kurulunun kararı tam bir komedi

Amedspor'un Fenerbahçe ile deplasmanda oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasına Güvenlik Nedeniyle taraftar alınmaması taraftarları çileden çıkardı.

A+A-

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final rövanş karşılaşmasında, Fenerbahçe'ye konuk olacak Amedsporlu taraftar bir kez daha güvenlik nedeniyle maça alınmayacakları açıklandı.

BU ÜLKEDE FUTBOL BİTMİŞTİR

Diyarbakırspor Azrailler Grubu Kurucu ve Onursal Başkanı Ramazan Tugay, Amedsporlu taraftarın bu karşılaşmaya alınmaması artık bir zulümden ibaret olduğunu belirterek şunları söyledi: "Düşünebiliyormusunuz, her türlü zorbalığa, hukuksuzluğa, TFF'nin verdiği tamamen haksız kararlara, hakemlerin yanlı tutumlarına, rakip taraftarların ırkçı söylemlerine, en iyi oyuncularımıza cezalar yağdırdılar, sırf barış dedi diye 12 maç men cezası verilen oyuncumuz tarhite ve dünyada tek oyuncudur, PFDK' nin verdiği akıl almaz haksız hukuksuz cezalara rağmen bir 2.lig takımı gelip süper lig ekipleri arasından sıyrılarak buralara kadar gelebilidi.

Evet bugün çeyrek Finalde Fenerbahçe ile karşılaşacak. Diyarbakır'daki karşılaşmaya da seyircimiz almadılar, Bursayada almadılar, diğer kentlere de bizleri almıyorlar, bu ne demektir 'Kardeşim sizleri bu liglerde istemiyoruz" diyorlar. Bizler sürekli bu ülkede kardeşliği, barışı, futbolun bütünleştirici, sevgi dostluk dedikçe işte böyle kararlar alıyorlar. İl Güvenlik Kurulunun kararı tam bir komedidir. Kendileri yazıp, kendileri oynuyorlar.. Ne olursa olsun bunca zulme rağmen, bana göre Amedspor'un bu mücadelesinde kutlamak lazım. Bence bu kadar zulme rağmen halen, hem de centilmence ayaktalarsa bence bu kupayı çoktan aldılar.. " dedi.

400 KİŞİNİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLIYAMIYORSAN

Tugay konuşmasını şu şekilde tamamladı: "Bakın İstanbul Türkiye'nin en büyük, en metropol şehri, böylesi bir yerde 400 kişinin güvenliği sağlanamıyorsa bence verilen bu kararın hiç bir şekilde iyi niyet aramak mümkün değil. Peki soruyorum, Amedspor maçı dışında İstanbul'da başka hangi maça taraftar alınmyacak. Bu verilen kararları kabul etmek mümkün değil, bizlere karşı ayrıştırmacı, ötekileştiren, bizleri dışlayan bir karardır. Alsınlar maçlarını da, liglerinide başlarına çalsınlar.

Ben ve Orhan Tuma iki kişi olarak Kulübün davetlisi olarak uçak biletlerimize kadar alınmıştı. Hepsi iptal edildi. Bu saatten sonra artık bu ülkede futbolun adaleti kesinlikle kalmamıştır. Futbol artık masa başında bir kaç beyaz yakalı, vicdanları kapkara zevatların oyuncağı haline gelmiştir."

HABERE YORUM KAT