1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. İktisadi ve İdari Bilimler Mezunları kadro istiyor
İktisadi ve İdari Bilimler Mezunları kadro istiyor

İktisadi ve İdari Bilimler Mezunları kadro istiyor

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları, 400 bin mezunlarının işe yerleşememiş durumda olduğu gerekçesiyle eylem yaptı.

A+A-
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNLARINDAN KADRO EYLEMİ
 
Sıhhıye Abdi İpekçi Parkı'nda toplanan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları, 'İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları olarak aldığımız eğitimin hakkını vermek istiyoruz" yazılı pankart açtı. Grup adına yapılan açıklamada, bir işe yerleşememiş 400 binden fazla mezun bulunduğu belirtilerek bu sayıya her yıl 35 bin kişinin eklendiği kaydedildi. Bu sene 40 bin kişiye kadro verilmesi istenilerek İktisadi ve İdari Bilimler mezunlarına eğitimine uygun işlere biyoloji, kimya gibi başka alanlardan başvuru imkanı sağlayan 4001 gibi kodların sınav koşullarının kaldırılması gerektiği vurgulandı. Açıklamada, iş bulmada sorun yaşanılacaksa, her üniversitede İİBF açılmasının önüne geçilmesi ve ikinci öğretimlerin kapatılması gerektiği ifade edildi. Eyleme, Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş da destek verdi. Yapılan açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı.
 
Kasım ayında yapılan alımlarda 400bin iibf mezununa sadece 199 kadro verildi. KPSS'de alımlarda 86.7 puan ile kapattı. Kendi alanımızda dereceye girmemize rağmen yetersiz kadro sayısından dolayı atanamıyoruz. 2 yıl boyunca verdiğimiz emek boşa gidiyor evde oturuyoruz..82 puan ile atanamadığımızı soranlara anlatamıyoruz.. Bu mücadeleden asla dönmeyeceğiz, Bir çok arkadaşımız evli çoluk çocuğuyla  müjdeli bir haber bekliyor. Hükümet bu kadar insanı gözardı edemez, bizlerin seslerini duymalarını ve sorunu çözmelerini bekliyoruz. 

HABERE YORUM KAT