1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İktidar-Muhalefet işbirliği şart
İktidar-Muhalefet işbirliği şart

İktidar-Muhalefet işbirliği şart

Sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerini makamında kabul eden AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç,başta kürt sorunu olmak üzere kronik hale gelen sorunların çözümü için muhalefetin iktidara destek vermesi gerektiğini söyledi.

A+A-

DDDK Genel Sekreteri Abdulhey Okumuş, KADEP İl Başkanı Civanroş Ceylan, Fırat Diyalog Grubu başkanı Muhuttin Batmanl'ı AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç' makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.Karşılıklı fikir alış verişin yapıldığı ziyarette konuşan il başkanı Aydın Altac, siyasi partilerin diyalogları bütün ülkeler için bütün haklar için çok önem arz ettiğini belirterek, muhalefet ve iktidarın bazı konularda birbirlerini desteklemesi gerektiğini söyledi.

Demokrasinin amacının vatandaşa hizmet sunmak olduğunu söyleyen Altac, “Halkımız için sosyal, ekonomik ve kültürel faaliyetleri en iyi şartlara getirebilmesi için elimizden ne gelirse yapacağız.Siyasi partilerin programları beklentileri farklı olabilir. Ancak siyasi partilerin diyalogu bütün ülkeler için bütün haklar için çok önem arz ediyor. Muhalefet ve iktidarın bazı konularda birbirlerini desteklemesi gerekir. Ülke menfaatine olan konuları biz çok önemsiyoruz.”dedi.

STK'LARDAN DESTEK İSTEDİ

İktidar partisi kim olursa olsun hangi parti olursa olsun hizmet konusunda desteklenmesi gerektiğinin altını çizen  Altaç ,sivil toplum örgütlerinden destek istedi.Altaç,” Bölgedeki siyasi partilerin diyalogları çok alt seviyededir. Yereldeki unsurları genel merkeze yansıtmakla yükümlüyüz.Bizim  ülke genelinden  mahrum siyaset yapma gibi bir şansımız yok.Bölgedeki sıkıntıları genel merkezimizle taşımakla yükümlüyüz.

Çözümün noktasında çaba harcamakla yükümlüyüz.İnşallah bunları da yapacağız.Bu konuda güvence  verebiliriz.Partimizin iktidara geldiği 2002'den bu yana ülke genelinde  çok ciddi reformlar çok ciddi özgürlükler demokratikleşme adımları  atıldı .Bunları kesinlikle yadsımamak gerekir.Demokrasilerin belirli bir sınırı yok özgürlükler sınırsızdır.uzun bir süre vasiyet sistemiyle yönetilmiş bir ülke  sizin isteklerinizi aniden gerçekleştirmemiz mümkün değil.Bu anlamda şuana kadar yapılan çalışmalar ve yapılan düzenlemeler  sonradan yapılacak düzenlemelerin  bir teminatı olarak görmenizi isterim.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT