1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İkinci bir emre kadar özgürlük
İkinci bir emre kadar özgürlük

İkinci bir emre kadar özgürlük

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde 2 Aralık günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı, önceki gece saat 23:00 sıralarında kaldırıldı.

A+A-

Konuyla ilgili olarak Sur Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ise dikkat çeken bir ifade yer aldı. Açıklamada yasağın “ikinci bir duyuruya kadar” kaldırıldığı belirtildi. Bu ifade yasağın kısa süre içinde yeniden yürürlüğe konulacağı kanaati oluşturdu.


Diyarbakır’ın merkez sur ilçesinde 2 Aralık günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı, Sur Kaymakamlığı’nın yazılı açıklamasıyla “ikinci bir duyuruya kadar” kaldırıldı. Sur Kaymakamlığı’nın konuyla ilgili açıklamasında şöyle denildi:


“İlçemiz merkez mahallelerinde yoğunlaşan BTÖ mensuplarının faaliyetlerine son verilmesi, kamu düzeninin sağlanması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin temin edilmesi amacı ile ilçemiz Suriçi’nde bulunan toplam 15 mahallemizin 6’sında (Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş) ve Gazi caddesinde 2 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 05.00 itibari ile ikinci bir emre kadar Kaymakamlığımızca sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bu mahallelerimizde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 10.12.2015 Perşembe günü saat 23.00 itibari ile ikinci bir duyuruya kadar kaldırılmıştır. Vatandaşlarımızın kendi can ve mal güvenlikleri için ilan edilen yasağa hassasiyetle uyduğu memnuniyetle gözlemlenmiştir. Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler