1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İkinci aşama başlıyor
İkinci aşama başlıyor

İkinci aşama başlıyor

“Diyarbakır'ı Seviyorum, Kirletmiyorum” Kampanyası kapsamında farkındalık çalışmalarına katılan Belediye Eş Başkanımız Gültan Kışanak, Türkiye'de günde 3 defa sokak süpüren, 2 defa çöp toplayan başka bir belediye olmadığına dikkat çekerek, temizlik konusu

A+A-
Belediyemizin, 6 Nisan'da başlattığı 'Diyarbakır'ı Seviyorum, Kirletmiyorum' Kampanyası'nın broşür dağıtmayı içeren birinci aşaması bugün tamamlandı. Kampanya yarından itibaren cadde ve sokakların yıkanması, dip bucak temizlenmesiyle mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.
 
Diyarbakır'ın daha temiz bir kent haline getirilmesi için 6 Nisan'da Şeyh Sait Meydanı'ndan başlatılan “Diyarbakır'ı Seviyorum, Kirletmiyorum” farkındalık çalışması, Sur, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinin ardından bugün de Kayapınar ilçesinde yapıldı. Dr. Sıtkı Göral Caddesi ile Diclekent Bulvarı'nda iki koldan yürütülen çalışma kapsamında esnafla ve semt sakinlerine broşürler dağıtıldı, böylece kampanyanın bilgilendirmeyi içeren birinci aşaması tamamlandı.
 
Belediye Eş Başkanımız Gültan Kışanak, Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı M. Ali Aydın ile Fatma Arşiment, DBP Kayapınar İlçe Eş Başkanı Ramazan Şimşek, belediyenin ilgili birimlerinin sorumluları, meclis üyeleri ve muhtarların katıldığı kampanyaya vatandaşların ilgisi büyüktü.  Türkçe, Kürtçe'nin Kurmanci ve Zazaki lehçesinde broşürlerin dağıtıldığı program kapsamında, “Diyarbakır'ı Seviyorum, Kirletmiyorum” yazılı tişört giyerek esnaf ve vatandaşlara broşür dağıtan Eş Başkanımız Gültan Kışanak, temizlik konusunda esnaf ve semt sakinlerini bilgilendirdi.
 
İkinci aşama başlıyor
 
Esnaf ve vatandaşlara kampanya hakkında bilgi veren, sohbet eden ve sorunları dinleyen Kışanak, Türkiye'de günde 3 defa sokak süpüren, 2 defa çöp toplayan başka bir belediye olmadığını söyledi.
 
Kışanak, “Dükkânlarınızın önünü süpürüyorsunuz çöpünü caddeye atıyorsunuz. Böyle yapmayın. Çöplerinizi içeride çöp kutusunda biriktirin, çöp atma saati geldiğinde dışarıya çıkarın. Ellinizdeki çöpleri olduğunuz yerlere atmayın, çöp kutularını kullanın.” diyerek esnafa da uyarılarda bulundu, herkesi kent temizliği konusunda duyarlı olmaya davet etti. Çevre temizliğinin belediye ve halkın işbirliğiyle sağlanacağına dikkat çeken  Kışanak, Diyarbakır'ı vatandaşların ve belediyenin el ele vermesiyle daha temiz bir kente dönüştürüleceğini kaydetti.
 
Kışanak, çalışmalar sırasında Dr. Sıtkı Göral Caddesi'nde Kulpluların taziye evine de giderek, taziyede bulundu. Taziye sahipleri, Kışanak'a ilgisi için teşekkür etti.
 
Bu arada bir haftadır yürütülen farkındalık çalışmasının bilgilendirme bölümü bugün tamamlandı. Binlerce broşürün dağıtılması, bilboardlarda çağrıların yapılması, tv ve radyolarda kamu spotlarının yayınlanmasını içeren bu aşamanın ardından önümüzdeki hafta kampanyanın ikinci aşamasına start verilecek. Çalışmaların ikinci aşaması cadde ve sokakların yıkanması, dip bucak temizlenmesini içerecek. Çalışma mayıs ayının sonuna kadar sürdürülecek.
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT