1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İki profesyonel takımda başarısız
İki profesyonel takımda başarısız

İki profesyonel takımda başarısız

2 Milyon nufüslü Diyarbakır'ı 2.lig kırmızı grubunda temsil eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile 3.lig 2. Grubunda temsil eden Yeni Diyarbakır A.Ş kulüplerinin takımlarından başarılı ve üst liglere terfi etmelerini isteyen Diyarbakır'lı futbol seve

A+A-
Ne birisi PTT 1.ligine, ne diğeri 2.lige terfi edemiyorlar. Bizce bu durum kentimize hiçte yakışmıyor. Benim gibi herkes  bu durumdan şikayetçiler.
 
 
Komşu kentlerimizin takımlarına baktıkça üzülüyoruz. Nüfüsü bizim kadar olmayan kentlerin takımları üst liglerde başarılı oluyorlar. İllerini başarı ile temsil ediyorlar. Bizimkileri ise ne yazıkki, olmayacak maçlarda puanlar dağıtıyorlar,böylece bir çok takımın üst liglere çıkmasına adata basamak oluyorlar. Bu durumlarda bizleri kahrediyor. Niye Diyarbakır takımları üst liglere çıkmasınki.
 
 
Eskiden Diyarbakırspor vardı, takımlara kök söktürüyordu, ama onu şimdi mumla arıyoruz. Biz Diyarbakır'lılar olarak takımlarımızın başarısızlığını, futbolden anlamayan yönetimlere, yapılan olumsuz transferlere, icat olsun takımın kadrosu kalabalık olsun sahada istediğini veremeyen futolculara yer verilirse işte böyle olur. Tüm spor secverler biliyor ve söylüyor.
 
 
Bir takımın üst liglere çıkabilmesi için süper transfer yapması ve iddaalist Teknik Direktör getirilmelidir. Sıradan kariyeri olmayan, boşta gezen teknik direktörler göreve getirilirse Diyarbakır'da futbol severlerin üzüntüsü devam eder Kulüplerin verdikleri beyanatlarlarla iş olmuyor. Transferleri yalanlıyorlar. Süper transferler yapacağız diyorlar ama  icraat yok. Sonuç saha içerisinde başarısızlık ve aynı ligde eğitim yapmaya devam. Her iki takımımız bizleri fazlasıyal üzüyorlar. Artık lafı bırakıp icraata üst liglere çıkmaya baksınlar “ dedi.
 
 
Diyarinsesi.org/ Mustafa Göker

HABERE YORUM KAT