1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İki kulübünde yeni isimleri resmileşmedi
İki kulübünde yeni isimleri resmileşmedi

İki kulübünde yeni isimleri resmileşmedi

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır'ın profesyonel liglerdeki temsilcileri isim değiştirmelerine rağmen kentlerinde farklı resmiyette ise farklı isimlerle mücadele ediyorlar.

A+A-

Türkiye Liglerinde mücadele eden Amedspor ile Diyarbakırspor Kulüpleri isim değişikleri resmiyete geçmediği için karışıklığa neden oluyor.

Kapanan Diyarbakırspor'un isim haklarını almak için girişimde bulunan Yeni Diyarbakır AŞ Spor Kulübü, henüz bu ismi alamadığı için gerek TFF'de gerekse ulusal basında geçerli olan ismiyle anılıyor. Kapanan Diyarbakırspor'un halen devam eden hukuki davalardan ötürü, işlemleri hukuki süreç sonrası netleşmesi bekleniyor.

Aynı şekilde bu sezon isim değişikliğine giden bir başka Diyarbakır ekibi de, Büyükşehir Belediyespor oldu. Yapılan kongre sonrası ismini Amedspor, renklerinide sarı-kırmızı-yeşil olarak değiştirildiğini açıkladı. Fakat yine bu kulübünde isim değişikliği henüz TFF tarafından onaylanmadığı için resmi olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor olarak geçiyor.

İki Kulübünde yeni isimleri sadece Diyarbakır'da ki bazı yerel gazete ve sitelerde kullanılıyor. Bunun dışında ulusal basında ise geçerli olan resmi statüdeki isimler kullanılıyor.

HABERE YORUM KAT