1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İki dalda şampiyon
İki dalda şampiyon

İki dalda şampiyon

Ceren Bingöm, hem tekvando hem de kick boksta büyük başarılara imza attı. Genç yaşında önemli dereceleri bulunan milli sporcu, hayallerini süsleyen Dünya Şampiyonalarına katılmayı hedefliyor.

A+A-

Diyarbakırlı Ceren Bingöm, hem tekvando hem de kick boksu bir arada yürüten ender sporcular arasında yer alıyor. İki branşta önemli dereceleri bulunan milli sporcu, ay yıldızlı forma altında Avrupa Şampiyonasına katılmanın hayallerini kuruyor.

Tekvando ve kick boksta önemli başarılara imza atan 17 yaşındaki Ceren Bingöm, son olarak Denizli'de 24-30 Haziran tarihleri arasında yapılan Tekvando Türkiye Şampiyonası'nda 44 kiloda birinci oldu. Genç sporcu, şimdi de gözünü Adıyaman'da yapılacak Türkiye Büyükler ve Gençler (Bay-Bayan) Ferdi Kick Boks Şampiyonasına dikti. Milli tekvandocu, 19 – 24 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek şampiyonada başarılı olmayı hedefliyor.

İki branşta dereceleri var

Yaz okulu kayıtlarında tekvandoyla tanışan Ceren Bingöm, kısa sürede önemli başarılara imza attı. 2012 yılında Liselerarası Gençler Tekvando Türkiye Şampiyonasında birinci olan ve son olarak Denizli'de Türkiye birinciliğini elde eden Bingöm, kick boksta ise daha önce 3 önemli dereceye imza attı. 2011 yılında düzenlenen Türkiye Şampiyonalarında, 46 kilo genç bayanlar kategorisinde hem birincilik hem de ikinciliği bulunan Diyarbakırlı sporcunun, Antalya'da yapılan uluslararası bir müsabakada da 1'nclik madalyası bulunuyor.

“İnşallah birinci olurum”

Antrenörü İbrahim Ufuk Ertaş'la çok yoğun bir antrenman yapan Ceren Bingöm,

“Dört buçuk yıldır bu sporu yapıyorum. Yaz okulu kayıtlarından tekvandoya geldim. Geçen ay Denizli'de yapılan Tekvando Türkiye Şampiyonasında birinci oldum.  Şimdide Ufuk hocayla Kick Boks Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyorum. İnşallah orada da birinci olurum. İki branş yapıyorum. Tekvandoda milli oldum. Kick boksta da inşallah milli olacağım. Tekvando ve kick boksta Dünya Şampiyonalarına katılmayı hedefliyorum. Şimdi Tekvando da Avrupa Şampiyonası seçmesine hazırlanıyorum. Birinci olursam Avrupa Şampiyonasına gideceğim” dedi.

“Avrupa Şampiyonası seçmeleri var”

Milli antrenör İbrahim Ufuk Ertaş ise Ceren'in çok yetenekli bir sporcu olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Ceren  hem çok yönlü hem de başarılı bir sporcu. Tekvando ve kick boksta kısa sürede önemli derecelere imza attı. Ama daha yapacak çok işimiz var. Üst üste müsabakalara çıkacağız. Önümüzde Adıyaman'da 19-24 Ağustos tarihleri arasında yapılacak Türkiye Büyükler ve Gençler Ferdi Kick Boks Şampiyonası var. Bu şampiyonada madalya almak istiyoruz. Ayrıca tarihi ve yeri henüz belli olmayan Avrupa Kick Boks Şampiyonasının seçmeleri var. Seçmelerde başarılı olan sporcular, Türkiye'yi Polonya'da yapılacak Avrupa Şampiyonasında temsil edecek. Ceren'in de Türkiye'yi Avrupa Şampiyonasında temsil etmesini istiyoruz.”

HABERE YORUM KAT