1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. İki can alan alkollüye 33 yıl hapis
İki can alan alkollüye 33 yıl hapis

İki can alan alkollüye 33 yıl hapis

Kastamonu’da gençtiğimiz şubat ayında Cemal Demir (31) yönetimindeki otomobil, sürücüsünün kırmızı ışıkta geçmesi sonucu kavşaktan dönen Erol Küçük’ün (31)kullandığı otomobile çarptı.

A+A-

Çarpmanın etkisiyle takla atan Otomobilin sürücüsü Erol Küçük ve 45 yaşındaki Nevzat Reçberoğlu öldü. Alkollü ve ehliyetsiz olan Demir ile yanındaki arkadaşı Ömer Gülükoğlu yaralı kurtuldu.

Tedavisi sonrası tutuklanan Demir, Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak’ suçundan açılan davanın karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Demir, duruşmaya Kastamonu E Tipi cezaevi’nden video konferansla  katıldı.


İki kez müebbet aldı


Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, sanığın alkollü ve ehliyetsiz araç kullanıp, yüksek hız ve kırmızı ışık ihlali yaparak işlediği suçun ’taksirle adam öldürme’ dışına çıktığını, verilecek cezada olası kasıttan ’kasten adam öldürme’ hükümlerinin uygulanmasını talep etti. Mütalaaya uyan mahkeme de sanığa önce 2 kişinin ölümü nedeniyle 2 kez ömür boyu hapis verdi. Olayda ’olası kasıt’ bulunduğuna hükmeden mahkeme, duruşmalardaki iyi halini de gözeterek sanığın cezasını toplam 33 yıl 4 aya düşürdü. 

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler