1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İhsan Eliaçık Öcalan'ın İslam Kongresi'nde
İhsan Eliaçık Öcalan'ın İslam Kongresi'nde

İhsan Eliaçık Öcalan'ın İslam Kongresi'nde

Abdullah Öcalan'ın istediği "Demokratik İslam Kongresi" Diyarbakır'da 10-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Gezici İhsan Eliaçık da bu kongrede yer buldu.

A+A-

Gezi Parkı olaylarında gündemde olan hükümete ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan karışıtı söylemleri ile tüm dikkatleri üzerine toplayan İhsan Eliaçık, Abdullah Öcalan'ın ısrarla yapılmasını istediği Demokratik İslam Kongresinde yer alacak.

Abdullah Öcalan'ın istediği  Demoktarik İslam Kongresi Diyarbakır da 10 ile 11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek kongrede  İlhan Eliaçık da yer alacak.

Edinilen biligelere göre Öcalan'ın ısrarla yapılmasını istediği flaş Demokratik İslam Kongresinin hazırlığı için yaklaşık 6 aydan bu yana Ortadoğu ve Avrupada yapılan panel,çalıştay ,toplantı ve görüşmelerin sonuçlandığı belirtildi.

Çalışmalar kapsamında akademisyen, ilahiyatçı ve "kanaat önderleri"nden "Demokratik İslam Kongresi Çağrıcıları Grubu" oluşturuldu.

İHSAN ELİAÇIK KEMİK EKİPTE

Gezi Parkı'ndaki çıkışlarıyla olayların en önünde yer alan Antikapitalist Müslümanlar grubunun lideri İhsan Eliaçık, kongreyi düzenleyecek olan kemik ekipte yerini aldı.

AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPTI

Öte yandan bugün Diyarbakır'da basın açıklaması yapıldı, burada kongreye ilişkin gelişmeler hakkında bilgi verildi. Ayrıca İhsan Eliaçık, kongrenin Türkçe açılış konuşmasını yapacak.

HABERE YORUM KAT