1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İHO EBRAR’dan Hani’de gıda ve nakdi yardım
İHO EBRAR’dan Hani’de gıda ve nakdi yardım

İHO EBRAR’dan Hani’de gıda ve nakdi yardım

Uluslararası yardım kuruluşu IHO Ebrar, Ramazan ayının son günlerinde Diyarbakır'ın Hani ilçesi merkez ve köylerinde ihtiyaç sahibi ailelere kırmızı et ve yetim ailelere nakdi yardımda bulundu.

A+A-

Merkezi Hollanda’da bulunan uluslararası yardım kuruluşu IHO EBRAR, Ramazan ayının son günlerinde Hani merkez ve köylerinde fakir ve muhtaç 70 aileye kırmızı et ve yetim ailelere nakit yardımında bulundu.


IHO EBRAR yardımları, Hani’de faaliyette bulunan İrşad-Der Yardım Komisyonunun  aracılığıyla, önceden tespit edilen ailelerin evlerine götürülmek suretiyle  teslim edildi.


Yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan İrşad-Der Başkanı Muzaffer Karavil, “Mübarek Ramazan ayının sonlarına doğru geldiğimiz bu günler de, Bayramlık ihtiyaçlarını temin edemediğini tespit ettiğimiz,  ihtiyaç sahibi 70 aileye kırmızı et ve bazı yetim ailelere ise bayram harçlığı için nakdi yardım yapıldı. Rabbim yardımlarını esirgemeyen hayırseverlerden razı olsun.” dedi


Ramazanda yaptıkları yardımları Ramazan sonrasında da devam etmeye gayret göstereceklerini söyleyen Karavil, “Gelir seviyesi düşük olan ihtiyaç sahipleri, yılın 12 ayı yardıma muhtaçtırlar.

 

Bu ailelere periyodik olarak yaptığımız yardımlarımıza hayırseverlerin katkılarıyla yıl boyunca devam edeceğiz inşallah. Bu konu da   IHO EBRAR’a katkılarından dolayı   teşekkür ediyoruz. Allah hepsinin hayrını kabul etsin." şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler