1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İhmal sonucu yaşamını yitirdi
İhmal sonucu yaşamını yitirdi

İhmal sonucu yaşamını yitirdi

Yenişehir ilçesinde bilinmeyen nedenle intihar eden 20 yaşındaki Ercan Şeker'in ihmal sonucu yaşamını yitirdiğini öne süren aile ile polis arasında gerginlik çıktı.

A+A-
Yenişehir ilçesinde bilinmeyen nedenle intihar eden 20 yaşındaki Ercan Şeker'in ihmal sonucu yaşamını yitirdiğini öne süren aile ile polis arasında gerginlik çıktı. Çıkan gerginlik kavgaya dönerken havaya ateş açan polis çocuklarını yitiren aileyi copla darp etti
 
Diyarbakır'da merkez Yenişehir ilçesine 20 yaşındaki Ercan Şeker isimli bir genç bilinmeyen bir nedenle ailesinin evde olmadığı sırada kendisini iple tavana asarak intihar etti. Olay önceki gün gece saat 23.00 sularında ilçeye bağlı Kurtismail Paşa 7. Sokak'ta meydana geldi. İddialara göre, Ercan Şeker evde kimsenin bulunmadığı bir sırada henüz öğrenilemeyen bir nedenle kendini iple asarak intihar girişiminde bulundu.
 
Bu sırada eve gelen ve aynı zamanda sağlık personeli olduğu öğrenilen baba Şerif Şeker, intihar eden oğluna ilk müdahalede bulundu. Daha sonra 112 Acil Servisi'ne haber veren baba Şeker, oğlunun duran kalbini çalıştırmayı başardı. Yeniden nefes almaya başlayan oğlu için çağırdığı 112 Acil Servisi'nden sadece iki sağlık personeli eve gelirken, iddialara göre ekip içinde uzman hekimin olmaması ve yerinde, zamanında gerekli olan müdahalenin yapılmamasından kaynaklı Şeker yaşamını yitirdi. İntihar olayının duyulması üzerine olay yerine çok sayıda sivil ve resmi polis sevk edildi.
 
Aile ile polis arasında arbede
 
Çocuklarını yitirmelerinin ardından Şeker ailesi ve yakınları fenalık geçirirken, olay yerine gelen savcının ilk incelemesinin ardından Şeker'in cansız bedeni otopsi için Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Aile çocuklarının “ihmal” nedeniyle yaşamını yitirdiğini öne sürerken, artan tepki üzerine “sağlık personellerinin can güvenliği” gerekçesi ile olay yerine çok sayıda sivil ve çevik kuvvet polisi sevk edildi.
 
Çevik kuvvet polisi eşliğinde binadan çıkartılarak bekletilen ambulansa bindirilmek istenen sağlık personeline tepki gösteren aile ile polis arasında arbede yaşandı. Gerginliğin tırmanması ve kimi aile bireylerinin sağlık personeline saldırmak istemesi üzerine, polis havaya ateş açtı. Polisin bu sırada aile bireylerine cop ve yumruklar ile saldırması dikkat çekerken, gerginlik sağlık personellerinin ve polisin olay yerinden uzaklaşmasının ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT