1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İHD'den 1 Eylül'deki mitinge katılım çağrısı
İHD'den 1 Eylül'deki mitinge katılım çağrısı

İHD'den 1 Eylül'deki mitinge katılım çağrısı

DİYARBAKIR- İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi, 1 Eylül'de Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirilmesi planlanan 'Barış mitingi'ne, düzenlediği basın toplantısıyla katılım çağrısında bulundu.

A+A-

Dernek binasında yapılan toplantıya, İHD Diyarbakır Şubesi Başkanı Raci Bilici, şube sekreteri Abdusselam İnceören, şube yöneticileri Emin Ermin, Mehmet Güzel ve Necibe Güneş Perinçek katıldı. İnsan Hakları Derneği olarak üzerinde hassasiyetle durdukları ve gerçekleşmesi için büyük çaba sarf ettikleri silahların susması ve sorunların müzakere yolu ile çözülmesi konusunda büyük bir fırsat doğduğunu kaydeden Bilici, başlatılan sürece sahip çıkmak ve başlatanlara destek olmak amacıyla, 1 Eylül'de alanlarda olacaklarını ifade etti.

Gerçekleştirilecek mitingin görkemli bir katılımla kutlanması gerektiğine işaret eden Bilici, "Çünkü belli bir aşamaya gelen ancak yavaş ilerleyen barış sürecinin, verilecek güçlü bir mücadeleyle sağlanabileceğine inanmaktayız ve unutulmamalıdır ki; bu sürecin başarısızlıkla sonuçlanması halinde, tüm ülke bundan zarar görecektir. Bunun yaşanmaması için başta Diyarbakır halkı olmak üzere bölgemizde yaşayan tüm halkları ve her kesimi 1 Eylül Pazar günü İstasyon Meydanı'nda yapılacak olan 'Barış mitingi'ne katılmaya ve barış taleplerini daha gür bir sesle haykırmaya çağırıyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT