1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İGİAD Diyarbakır'a Gidiyor!
İGİAD Diyarbakır'a Gidiyor!

İGİAD Diyarbakır'a Gidiyor!

İş dünyasının önemli sivil toplum kuruluşlarından olan İktisadi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği (İGİAD), 11 Nisan Perşembe 2013'te Diyarbakır'a gidiyor.

A+A-

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, İGİAD Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek ziyarette; Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Belediye Başkanlığı, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ve ilde bulunan sivil toplum kuruluşları ziyaretlerinin yanı sıra, esnaf ve işadamları da yerinde ziyaret edilecek.

İGİAD Başkanı Şükrü Alkan, Diyarbakır'a yapılacak ziyaret öncesinde yaptığı açıklamada, “Bu ziyaretimiz, içinde bulunduğumuz hassas bir dönemde gerçekleşmektedir. Son 30 yıldır ülke olarak yaşadığımız şiddet ortamında birçok acılar çektik, ağır bedeller ödedik. Ülkemizin en değerli varlığı olan insanımız ve kaynaklarımız bu süreçte heba oldu. Gelinen noktadaki güven kaybı, doğu ve güneydoğu bölgesinde kalkınmanın önündeki en büyük engeli oluşturuyordu.

Çözüm sürecine yaklaştığımız şu günlerde birlik ve beraberliğimiz için, kardeşliğimizin tesisi yönünde atılan adımlar ümitlerimizi yeniden yeşertti. Ülkemiz üzerinde esen bahar rüzgârları üzerimizdeki korkuyu, endişeyi, tedirginliği dağıttı. Dağılan karanlık bulutlar ülkemizin geleceğinde aydınlık günleri müjdelemektedir.

Çözüm sürecinin devamında, sivil toplum kuruluşları olarak hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Aklıselim ve sükûnete ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde zaman, kayıp yıllarımızı telafi etme ve yaralarımızı sarma zamanıdır. Doğu ile Batı'nın buluşma noktası olan Diyarbakır'da işadamlarımızın buluşması, bütünleşmesi, işbirliklerinin artırılması, yatırım ortamlarının araştırılması, yatırım kararlarının alınması; bölgenin kalkınmasına, refahına, istihdamına katkı sağlayacak, ülkemizin gücüne güç katacaktır." dedi.

HABERE YORUM KAT