1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İddianame değerlendirme aşamasında
İddianame değerlendirme aşamasında

İddianame değerlendirme aşamasında

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da Mutlu Kaya’nın erkek arkadaşı tarafından uğradığı silahlı saldırıyla ilgili iddianamenin değerlendirme aşamasında olduğu bildirildi.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan açıklamada, 18 Mayıs 2015 tarihinde Mutlu Kaya'nın Ergani ilçesi Fatih Mahallesi’nde ablasının ikametinde bulunduğu esnada ateşli silahla başından vurularak yaralanması olayı ile ilgili Ergani Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan 2015/1137 numaralı soruşturma kapsamında, Ergani Cumhuriyet Başsavcılığı’nca olay ile ilgili soruşturma işlemleri tamamlandığı belirtildi.

 

Açıklamada, “2 Temmuz 2015 tarih ve 2015/53 fezleke numarası ile Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığımıza fezleke ve ekli soruşturma dosyası gönderilmekle; Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığımı’zca 2015/24145 soruşturma numarası ile incelenen fezlekede Müşteki Mutlu Kaya'nın ateşli silahla başından vurulması olayı ile ilgili Şüpheli V.E. hakkında tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs, Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma suçlarını işlediği iddiasıyla düzenlenen 7 Temmuz 2015 tarih ve 2015/ 783 iddianame numaralı iddianame, Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne tevzi edilmiş olup, halen 2. Ağır Ceza Mahkemesinde iddianamenin değerlendirme aşamasında olduğu, kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.


(YRT-ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler