1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'İddialar maksatlı ve gerçek dışı'
'İddialar maksatlı ve gerçek dışı'

'İddialar maksatlı ve gerçek dışı'

Çocukları PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden bir grup aile 19 Mayıs'ta Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemi başlattı.

A+A-
Geçtiğimiz günlerde bazı ailelerin oturma eylemine son vermesiyle diğer aileler eylemine devam etme kararı aldı. Belediye yetkilileri ise, eylemin sona ermesini ailelere bildirerek, belediye önünde oturmalarını izin verilmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine aileler belediye önünde bulunan refüjde eylemlerine devam etti.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bugün yazılı bir açıklamada bulunarak, belediyenin ailelere tepki gösterildiği iddialarını yalanladı. Belediye olarak hiçbir aileye nezaketsizlik sergilenmediği belirtilen açıklamada, "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde aileler 14 gün boyunca oturmuşlar, kendilerine karşı herhangi bir nezaketsizlik sergilenmemiştir. Aileler, daha sonra basın açıklaması yaparak kendi istekleri ile eylemlerine son vermişlerdir. Bu, basın kurum ve kuruluşların temsilcileri tarafından da izlenip kamuoyuna duyurulmuştur.
 
"İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR"
 
Bazı çevrelerin iddiaları gerçek dışıdır. Belediye görevlileri hiçbir kadına müdahale etmemiştir. İddialar tamamen yalandır, iftiradır. Belediyeye yönelik bilinçli bir karalama kampanyası yürütülmektedir. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi diğer tüm belediyeler gibi bir hizmet kurumudur. Tahrik edilerek, provokatif bir takım çabalarla siyasi tartışmaların içine çekilmek isteniyor. Siyasi sorunları çözmesi gereken kurum, siyaset kurumudur. Başta da iktidar partisi ve başbakandır. Biz bir hizmet kurumuyuz, görevimizi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Hiçbir maksatlı, provokatif girişimin ve açıklamanın amacına ulaşmasına izin vermeyeceğiz" denildi.

HABERE YORUM KAT