1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İddialar asılsız
İddialar asılsız

İddialar asılsız

DİYARBAKIR- 1968 Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Bedirhan Akyol, bazı basın yayın organlarında yer alan iddiaları yalanladı.

A+A-

Akyol, dün bazı basın yayın organlarında yer alan, '1968 Diyarbakırspor, futbolcuları ve teknik heyetin maaşları İş-Kur üzerinden ödeniyor' ve 'Kulüp Başkanı Bedirhan Akyol siyasi kimliğini kullanarak işleri yürütüyor' haberlerini yalanladı.

Vali Cemil Serhatlı Spor Tesisleri'ndeki kulüp binasında açıklama yapan Bedirhan Akyol, Diyarbakırlı gençlere hizmet için 25 yıllık kulüp başkanlığı süresince 8 milyon lira harcadığını söyledi. Akyol, "Tarımspor, Ziraatspor ve Yeni Diyarbakırspor gibi takımları yetiştirdim. Kendi arazilerimi ve malımı kullanarak sporcularıma baktım. Benim alnım açıktır. Mala-Mira inşaat kulübümüzün sponsorudur.

Allah'a şükürler olsun bu bize yetiyor. Haber kasıtlı yapılmıştır. Şerefimle bu işi yürütüyorum, sonuna kadar bu işi götüreceğim. AK Partili olmam kimseyi ilgilendirmez, eleştirilerin hizmetime bakılarak yapılması daha önemlidir. Diyarbakır'da futbolun hayal olunduğu görülen dönemlerde futbolu canlandırdık. Şimdiye kadar tek bir açıklama yapmadım. Bu tür haberler Diyarbakır gençlerine zarar vermektedir" dedi.

"SPONSORUMUZ BİZE ANKARA'DAN DESTEK VERİYOR"

Süper Amatör Ligi'nde şampiyonluk yaşadıktan sonra Mala-Mira inşaatın sahibi Mehmet Baykara'nın kendilerine Ankara'dan destek verdiğini aktaran Akyol, "Kendisi Diyarbakır gençlerinin geleceği için çok önemli adımlar attı. Reklam olarak yapmadık bunları şimdiye kadar. Üzerime atılan yalan yanlış haberlere şimdi karşılık veriyorum. İş-Kur'dan herhangi bir futbolcum ve teknik heyetim maaş almamaktadır.

Benim dağ gibi Diyarbakır aşığı sponsorum vardır. Kimseye ihtiyacımız yoktur. Allah izin verirse eğer şampiyonluk elde edersek bunun tek destekçisi sponsorumuz olan Mehmet Baykara'dır. Kendisi Ankara'da oturduğu yerde bizleri sahiplendi. Teşekkür ederiz. Hedefimiz 3. Lig'e çıkmaktır. Bu tür yalan yanlış haberler bizleri yıldırmayacaktır" diye konuştu.


(BE-YRT-DG-S)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT