1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İdarecilere ultimatom!
İdarecilere ultimatom!

İdarecilere ultimatom!

Ergani Milli Eğitim Müdürü Atabey: ''Velileri ilave kaynak kitap almaya yönlendirenler hakkında yasal işlem başlatacağız''

A+A-

Ergani Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey, velileri ilave kaynak kitap almaya yönlendirenler hakkında yasal işlem başlatacaklarını söyledi.

KAYNAK KİTAP YÖNLENDİRMESİ
Atabey, yaptığı açıklamada, devletin hem ders kitabı hem de kaynak kitaplarını ücretsiz dağıttığını hatırlatarak, öğrenci ve velileri kitap almaya yönlendiren görevliler hakkında gerekli yasal işlemin yapılacağını belirtti.

İDARECİLERE ULTİMATOM VERİLDİ
Öğrencilerin kendilerine ücretsiz dağıtılan kitapları takip ederek derslerinde başarılı olabileceklerini vurgulayan Atabey, ''Ayrıca yardımcı kaynak kitap almaya hiç gerek yok. Bu konuda bazı öğretmen ve okul yöneticilerinin öğrencileri bazı kitapçılara yönlendirerek, kaynak kitap almaları konusunda yönlendirme yaptıkları duyumunu aldık. Biz bir duyuru yayınlayarak okul yöneticileri ve öğretmenlerimizi uyardık. Velilerimiz de, öğrencileri zorlayan öğretmen ve yöneticileri bize bildirsinler. Velileri ilave kaynak kitap almaya yönlendirenler hakkında yasal işlem başlatacağız'' dedi.