1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İdamlık giysiyle kentte geziyor
İdamlık giysiyle kentte geziyor

İdamlık giysiyle kentte geziyor

Diyarbakır’da bir şahıs, idam mahkûmlarına giydirilen kırmızı giysilerle kentte gezmesi hem alay hem de tepkiye neden oldu.

A+A-

Genellikle son zamanlarda DAİŞ tarafından idam edilenlere giydirilen giysi için Diyarbakırlılar, idamlık giysi ile gezen kişinin akıl sağlığının yerinde olmadığı görüşünde.


Diyarbakır kent merkezinde bir şahıs, son bir haftadan beri idamlık giysi olarak bilinen kırmızı giysiler içerisinde cadde cadde sokak sokak geziyor. Bu giysiyi gören vatandaşlardan kimi, ‘Hapishaneden, tımarhaneden kaçmış’ gibi yorumlar ile o giysi içindeki şahıs ile alay ederken, kimi vatandaşlarda, pkk DAİŞ tarafından idam edilenleri anımsattığı için tepki gösterdi.


Tepkiler büyüyebilir


Şahsın Türkiye veya Suriye vatandaşı olduğu öğrenilmezken, bu durumun sürmesi durumunda özellikle son olarak Kobane’ye vahşi saldırı gerçekleştiren ve çocuk, kadın, yaşlı demeden insanları katleden DAİŞ tepkisi nedeniyle, DAİŞ’i anımsattığı için daha da büyük tepkilerin gelebileceği olağan görünüyor.


Mursi’ye de giydirilmişti


Öte yandan Mısır’da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan ülkenin eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi de yargılandığı davanın duruşmasına idam mahkumlarına giydirilen kırmızı giysilerle getirilmişti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler