1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İçten'den Cumhuriyet bayramı mesajı
İçten'den Cumhuriyet bayramı mesajı

İçten'den Cumhuriyet bayramı mesajı

Adalet ve kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

A+A-

Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yıl dönümünün büyük bir neşe ve coşkuyla kutlandığını belirten Cuma İçten, "İnanıyorum ki içinde bulunduğumuz bu gururu cumhuriyetimizin 90. yılında olduğu gibi çok daha güçlü bir şekilde 2023 ve daha nice güzel yıllarda hep birlikte yaşayacağız. Cumhuriyetimiz bugün her zamankinden daha kuvvetli, her zamankinden daha emin adımlarla ilerliyor, demokrasimiz cumhuriyetimizin kuruluş ruhuna, kuruluş felsefesine bağlı olarak gelişiyor, güçleniyor" dedi.

Milletin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıyla birlikte tarihte eşine ender rastlanacak bir mücadele verdiğini ifade eden İçten, "Unutmamalıyız ki cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinde, kuruluş amacında bu topraklarda yaşayan hiç kimseyi ötekileştirmek, dinine, diline, ırkına, mezhebine göre ayırmak, dışlamak, küçük görmek, aşağılamak yoktur. Bu ülke, bu cumhuriyet herkesindir, hepimizindir. Cumhuriyet nasıl hep birlikte kurulmuş ise yine hep birlikte idare edilecek, hep birlikte yüceltilecektir. Kimsenin bundan şüphesi olmasın" diye konuştu.

Hedeflerinin Türkiye'yi dünyanın önde gelen ülkeleri haline getirmek olduğunu dile getiren İçten, "Gittikçe büyüyen, güçlenen ve dünyada söz sahibi olan ülkemizin, cumhuriyetimizin 90. yıl dönümünü idrak etmekten dolayı büyük memnuniyet duyuyor, bu vesileyle cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle minnetle anıyor ve vatandaşlarımın Cumhuriyet Bayramlarını tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT