1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İçten yerel seçimlere odaklandı
İçten yerel seçimlere odaklandı

İçten yerel seçimlere odaklandı

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, "Birçok kişi başkan adayı olmak için müracaat edecek, ancak parti teşkilatı sadece bir kişiyi seçecek. Seçilmeyen arkadaşlarımız partimize küsmesin, darılmasın. Çünkü siyasette küsm

A+A-

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan İçten, Bdp'yi işaret ederek, "Biz onlar gibi Deniz'liden bir Albay'ın kızını veya Bursa'dan başka birisini halkın önüne koyarak dayatmayacağız. Artık vatandaşın önüne kürsü de koyarsak kazanırız zihniyeti yıkılmıştır. Parti teşkilatımız ince eleyip sık dokuyarak buraya gerçek anlamda hizmet edebilecek, partimizin vizyonunu taşıyan liyakatli bir kişiyi aday olarak gösterecektir" diye konuştu.
 
ADAY FAZLALIĞI
Bu dönem aday adayı sayısının fazla oluşunu bir teveccüh olarak değerlendirdiklerini aktaran İçten, "Elbetteki, aday adaylarımızın sayısı çok fazla olacaktır. Ancak aday adayları içerisinden karşılığı millette olan sadece bir kişiyi parti teşkilatımız seçecektir. Bu bağlamda, hangi aday adayı seçilirse seçilsin, diğer bütün aday adayları da seçilen o adayın arkasında duracak, onun için çalışacaktır. Bizim beklentimiz budur. Şayet kendisi seçilmediği takdirde Ak Parti'ye sırtını dönenler olursa, bu kişilerin partimizle bir daha işi olmayacaktır. Bu çok önemli bir noktadır. Kırılmak, küsmek, darılmak, samimi olmamak anlamına gelmektedir. Siyasette küsmek olmaz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT