1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İçten parti yönetiminde
İçten parti yönetiminde

İçten parti yönetiminde

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Parti yönetiminde yer aldı. İçten, Siyasi ve Hukuk İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in yardımcısı oldu.

A+A-

Ak Parti'nin 30 Eylül 2012 tarihinde yaptığı 4'ncü olağan kongresi sonrasındaki değişiklikler devam ediyor. Partinin Merkez Yürütme Kurulu'nun belli olmasından sonra şimdi de genel başkan yardımcılarına yardımcılık yapacak isimler de netleşti. Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Mehmet Ali Şahin'in Siyasi ve Hukuk İşleri sorumlu olduğu birimin yardımcılığına getirildi.

GÖREV İSTENİLMEZ, VERİLİR
İçten “Ak Parti'de hiç kimse bana bu görevi verin demez. Herkes gece gündüz çalışır. Genel Merkez ve Genel Başkanımızın takdiriyle görevler verilir. Görevi alan hiç kimse 'ben oldum' demez. Aldığı görevi canla başla yerine getirir” dedi.

SİYASETTE 18 YIL
Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere parti içinde kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğini söyleyen Cuma İçten: “Yaklaşık 20 yıllık siyasi hayatımda büyüklerimden edindiğim tecrübeler sonunda Türkiye'yi dünya ülkesi yapan Ak Parti'de Milletvekilliği yapıyorum. 1993 yılında Kadıköy gençlik kollarında başlayan siyasi yaşamımda çok sayıda görevlerde bulundum” şeklinde konuştu.
 
ÖNEMLİ OLAN HİZMET
Milletvekili olduğu günden bu yana Meclis çalışmaları dışında sürekli seçim bölgesi Diyarbakır'a gittiğini ifade eden İçten: “Koltuklar gelip geçicidir, önemli olan geride eser bırakmaktır. Biz de bunun için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bölgenin siyasi değil, yatırım sorunu vardır. İnşallah Bölgeye yatırımlarımız ve hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek. Parti anlayışımızda yan gelip yatmak hiçbir zaman olmadı. Milletimiz bize güvenip iktidara taşıdı. Dağ taş, dere tepe demeden gece gündüz dolaştık. İnşallah hep birlikte o güzel günleri de göreceğiz” diye konuştu.
 
ŞAHİN ENGİN BİR TECRÜBE
İçten, Şahin için de şöyle dedi: “Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Ali Şahin tam bir siyaset abidesi. Engin ve derin tecrübeleri olan bir ağabeyimiz. Bakanlık, Başbakan Yardımcılığı, TBMM Başkanlığı yapmış böyle bir büyüğümüzün yanında çalışmak için bana görev veren tüm büyüklerime sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum. Benim için onur ve şereftir. Dediğim gibi, Allah'ın izniyle onları ve milletimi mahcup etmeyeceğim. Diğer Başkan Yardımcılarımız Amasya Milletvekilimiz Naci Bostancı, MKYK üyelerimiz Sayın Lale Ersoy, Yasin Aktay ile birlikte hayırlı ve güzel işlere imza atacağız inşallah”