1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İçten Başbakan'dan destek isteyecek
İçten Başbakan'dan destek isteyecek

İçten Başbakan'dan destek isteyecek

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ile eski Galatasaray'ın ve eski milli takımın kaptanı İstanbul milletvekili Hakan Şükür'ün 'İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un isim hakkı Diyarbakır'a verilsin' önerisini Başbakan Erdoğan'a götüreceklerini söyl

A+A-

İçten,”Şükür'ün önerisi değerlidir ve destekliyoruz. Kendisiyle beraber konuyu Başbakana götüreceğiz. İnşallah hayırlı ve olumlu bir sonuç çıkar.” dedi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten,kendisinin de belediye takımları yerine şehir takımlarının üst liglerde olması gerektiği söyledi. Hakan Şükür'ün dile getirdiği önerinin sadece Diyarbakır'ı kapsamadığını belirterek sözlerine çöyle devam etti ”Diyarbakır'ın yanı sıra bir çok büyük şehir üst liglerde yok. Türkiye'de önemli şehirlerin 3.Lig'de bile takımları yok. Diyarbakır ve bir çok önemli şehrin ciddi anlamda spor potansiyeli var. Ülkenini dört bir yanına ve Diyarbakır'a  spor tesisleri ve statlar yapılıyor.Diyarbakır'a yapılacak Avrupa standartlarında 33 bin kişilik modern stat ve spor kompleksi ihale aşamasında.1-2 sene içinde inşaatı tamamlanacak.

Bunun için en az PTT 1.Lig'de olan bir takıma ihtiyacımız var. Hakan Şükür'ün önerisi bir eksikliği kapsıyor,bir gerçeği ifade ediyor. İşin sadece Diyarbakır tarafı basına yansıdı ancak önerinin içinde başka şehirler de var. Üst liglerde olan belediye takımları şehir takımlarına devredilirse o şehirlerde futbol heyecanı bir başka olur. Bu öneri için Diyarbakır milletvekilleri olarak sayın Hakan Şükür'le beraber Başbakanımızla görüşmeyi amaçlıyoruz. Başbakan Mayıs ayı içinde Diyarbakır'a gelecek. Böyle bir durum söz konusu. Kendisiyle görüşerek bu konuda desteğini isteyeceğiz. İstanbul Büyükşehir Belediyespor,Süper Lig'den düşebilir. Şu an öyle bir pozisyonda. PTT 1.Lig'de de olsa bu takımın isim hakkının Diyarbakır'a,diğer belediye takımlarının da diğer önemli şehirlere verilmesinde ısrarcıyız.” dedi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum