1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İçme suyu şebekesi yenileniyor
İçme suyu şebekesi yenileniyor

İçme suyu şebekesi yenileniyor

Diyarbakır'ın Hani ilçe kaymakamlığı köylere hizmet götürme birliği tarafından 125 haneli Uzunlar köyü ile bağlı Gültepe mezrasının içme suyu deposu, köy içi şebekesi ve su isale hattı yapılan proje çalışmaları çerçevesinde yeniden düzenlenip köyün temiz

A+A-
Diyarbakır'ın Hani ilçe kaymakamlığı köylere hizmet götürme birliği tarafından 125 haneli Uzunlar köyü ile bağlı Gültepe mezrasının içme suyu deposu, köy içi şebekesi ve su isale hattı yapılan proje çalışmaları çerçevesinde yeniden düzenlenip köyün temiz içme suyuna kavuşacağı belirtildi.
 
Hani Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 200 bin TL bedelle ihale edilen projede köyde yeni su deposu, su sondaj kuyusu ile enerji hattının yenilenmesi için çalışmalar başlatıldı. Uzunlar köyünde yapımına başlanan yeni içme suyu deposunun 9 bin 500 metre köy içi şebeke ve yeni isale hattı ile döşendiği belirtildi. Projenin 2014 yılında tamamlanmasının hedeflendiği bildirildi. Köyde seçim çalışmaları yapan Ak Parti Hani Belediye Başkan adayı Mehmet Fatih Kayhan, çalışmaları da yerinde inceledi. Kayhan, Uzunlar köyünde uzun yıllardır yaşanan içme suyu sıkıntısının giderileceğini söyledi.
 
125 hane yaklaşık bin nüfusa sahip Uzunlar köyünün su kaynaklarının azalması sonucunda su sorunu yaşanmaya başlandığını ifade eden M. Fatih Kayhan, "Çok uzun zamandır kullanılan sağlıksız ve eskiyen hatlar yenileriyle değiştirilecek. Böylelikle Uzunlar köyümüz çok uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabileceği içme suyu şebekesine kavuşacak. Bu şekilde hem kayıp, kaçaklar büyük oranda sona erecek, hem de arıza nedeniyle yapılan kesintiler bitecek. Halkımıza hayırlı olsun" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT