1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İçişleri Bakanı Efkan Ala neden istifa etti?
İçişleri Bakanı Efkan Ala neden istifa etti?

İçişleri Bakanı Efkan Ala neden istifa etti?

İçişleri Bakanı Efkan Ala görevinden istifa etti? Bu sürpriz gelişmeyi değerlendiren Hande Fırat, mini kabine revizyonunu Ankara'da kimsenin beklemediğini söyledi.

A+A-

Kabinedeki sürpriz gelişme Ankara kulislerine bomba gibi düştü!

En çok merak edilen şey ise İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın görevinden istifa etmesi oldu. Doğan TV Ankara Temsilcisi Hande Fırat'a göre Ala'nın istifası herkes için büyük sürpriz oldu.

17-25 Aralık darbe girişimi sürecinin flaş isimlerinden olan Efkan Ala, İçişleri Bakanlığı görevinden istifa etti. 

Beştepe'deki zirveden kabine revizyonu çıktı!
revizyonunun en sürpriz gelişmesi ise Efkan Ala'nın görevi bırakarak yerini Süleyman Soylu'ya bırakması oldu.

"KİMSE BEKLEMİYORDU"

Canlı yayında bu gelişmeyi değerlendiren Doğan TV Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Efkan Ala'nın görevinden ayrılması ve yerine Süleyman Soylu'nun gelmesini sürpriz olarak nitelendirdi. Fırat, 'Bu gelişme Ankara'da kimse tarafından beklenmiyordu. Hatta kabine üyeleri için bile sürpriz olmuştur' dedi. Hande Fırat ilk değerlendirmesinde şunları söyledi:

"Sürpriz diyebiliriz bu gelişmeye. Bir süredir Ankara'da kabine revizyonu konuşuluyordu ancak bugün için bir tasarruf beknlenmiyordu. Ama belli bir süre sonra, ekim gibi kabine revizyonu bekleniyordu. Bugün aniden bir görüşme oldu ve değişiklik oldu.

Efkan Ala'nın İçişleri Bakanlığı döneminde bir darbe kalkışması atlatıldı. Bu girişimde polisin başarısı bir kenara koyulmalı. Polislerin içinde de temizliğe yönelik Ala'nın bir çalışması vardı.

Cumhurbaşkanı'nın Efkan Ala ile bir görüşmesi olmamış.

Kaynaklarımdan öğrendiğim kadarıyla...

Mini ve sınırlı bir kabine değişikliği denebilir buna. Yerine gelen Süleyman Soylu ise Ankara'da hep konuşuluyordu. Soylu'nun darbe gecesi girişimleri ve darbenin engellenmesi için yaptığı gayretler hep gündemdeydi. 15 Temmuz sonrası gelen bu mini revizyon için 15 Temmuz revizyonu denebilir.

Bu gelişme kabinenin diğer üyeleri içinde sürpriz oldu. Mehmet Müezzinoğlu ise daha önce Sağlık Bakanı'ydı. Müezzinoğlu'nun da kabineye bu şekilde girmesi sürpriz oldu."

HABERE YORUM KAT