1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İçişleri bakanı Altınok Diyarbakır'da
İçişleri bakanı Altınok Diyarbakır'da

İçişleri bakanı Altınok Diyarbakır'da

DİYARBAKIR - İçişleri Bakanı Selami Altınok, bölgedeki 8 ilin valisi ile seçim güvenliği toplantısına katılmak üzere Diyarbakır’a geldi.

A+A-

Van’daki programının ardından Diyarbakır’a gelen Bakan Altınok’a Jandarma Genel komutanı Org. Galip Mendi, Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz de eşlik etti.

 

Bakan Altınok ve beraberindekileri Diyarbakır Valiliği girişinde, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Batman Valisi Azmi Çelik, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Siirt Valisi Mustafa Tutulaz, Şırnak Vali Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ile kurum müdürleri karşıladı.


Bakan Selami Altınok kendisini karşılayanları selamladıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bakan Altınok, Diyarbakır’da olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Bakan Altınok, “1 Kasım’da 26. dönem milletvekilliği genel seçimlerimizi yapıyoruz. Genel seçimlerle alakalı olarak Türkiye’nin 8 bölgesinde bölge toplantıları yapıyoruz seçim güvenliği ile alakalı. Bugün de sabah Van’da bu saatlerde biraz sonra da Diyarbakır’da bölge toplantımızı gerçekleştireceğiz. Bundan sonra iki toplantımız daha var Ankara ve Gaziantep’te yapacağız.

 

Türkiye’de seçimlerin demokratik hukuk kuralları çerçevesinde ve vatandaşlarımızın özgür iradesinin sandığa yansıması noktasında kararlı bir şekilde yansıması noktasında gayretlerimizi gösteriyoruz. Güvenlik önlemlerimizi alıyoruz.

 

Biliyorsunuz seçimler Yüksek Seçim Kurulu’nun denetiminde ve kontrolünde yapılıyor, bizim kamu düzeninin sağlanması ve güvenliğin sağlanması noktasında bakanlığımızın görevleri var. Bu görevleri burada şimdi bölgeden gelen valilerimiz, alay komutanlarımız ve diğer güvenlik birimi yetkilileriyle değerlendireceğiz. Alınması lazım gelenleri konuşacağız, talimatlarımız olacak bakanlığımızın değerlendirmesi sonucu.

 

Valilerimizin ve diğer arkadaşlarımızın değerlendirmelerini alacağız. İyi bir toplantı olacak. Daha sonra da uygulamaya geçeceğiz. Toplantının verimli olmasını, memleketimize milletimize hayırlı olmasını ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Huzur ve güven içerisinde bir seçim olması için gayret göstereceğiz ve gereğini yapacağız” dedi.


Bakan Altınok ve beraberindekiler daha sonra valilik toplantı salonuna geçti.


Toplantıya bölgedeki 8 ilin valilerinin yanı sıra, emniyet müdürleri, jandarma komutanları da katıldı.


Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı toplantı basına kapalı devam ediyor.

 


(YRT-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler