1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İçeri girmek isteyen kişi öldürüldü
İçeri girmek isteyen kişi öldürüldü

İçeri girmek isteyen kişi öldürüldü

Diyarbakır 7'inci Kolordu Komutanlığı'na sızmaya çalışan ve silahlı oldukları belirlenen 3 kişiden biri çıkan çatışmada vurularak öldürüldü.

A+A-
Kolordu Komutanlığı'na Sızmaya Çalışan 1 Kişi Öldürüldü
 
Diyarbakır 7'inci Kolordu Komutanlığı'na sızmaya çalışan ve silahlı oldukları belirlenen 3 kişiden biri çıkan çatışmada vurularak öldürüldü.
 
Diyarbakır 7'inci Kolordu Komutanlığı'nın Dicle Nehri yakınlarındaki dikenli tellerin bulunduğu bölgeden tellerin üzerinden atlayarak içeri girmeye çalışan 3 kişiden biri girilen çatışmada öldürüldü, diğer ikisi karanlıktan faydalanarak kaçmayı başardı.
 
Edinilen bilgiye göre, olay 4 Aralık 2013 tarihinde Diyarbakır 7'inci Kolordu Komutanlığı sahasının bulunduğu Dicle Nehri'ne bakan cephesinde meydana geldi. Nehri sürünerek geçen 3 kişi oldukları belirlenen silahlı şahıslar, Kolordu Komutanlığı'nın nehir kenarında bulunan dikenli tellerin yanına gizlice geldi. Bu sırada fark edilmediklerini düşünen şahısları fark eden asker teyakkuza geçti.
 
MEFAFONLA TESLİM OL ÇAĞRISI YAPILDI
 
Komutanların emri ile ateş açılmadı. Şahıslardan biri telleri aşarak askeri bölgeye giriş yaptı. Çevrede bir sorun olmadığını gören diğer iki kişi de tam telleri aşacağı sırada askerler tarafından önce megafonla 'teslim ol' çağrısı yapıldı. Yapılan çağrıya ateş açarak karşılık veren şahıslar ile güvenlik güçleri arasında silahlı çatışma yaşandı. Çatışmada asker herhangi bir kayıp veya yaralanma vermezken bir şahıs öldürüldü.
 
CENAZEYE SAHİP ÇIKAN OLMADI
 
Diğer iki şahıs ise gece karanlığından faydalanarak bölgeden kaçtı. Asker kaçan şahısların bulunması için bölgede Özel Harekat Polisleri ile ortak operasyon yaptı. Kaçan şahıslar bulunmazken, çatışmada öldürülen şahıs ise Diyarbakır Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Üzerinde herhangi bir kimlik çıkmayan şahsın yabancı uyruklu olduğu ve cenazeye sahip çıkan olmadığı öğrenildi. 

HABERE YORUM KAT