1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'İç Güvenlik Paketi' görüşülmeye başlandı
'İç Güvenlik Paketi' görüşülmeye başlandı

'İç Güvenlik Paketi' görüşülmeye başlandı

TBMM Genel Kurulunda tartışmalara ve kavgalara neden olan İç Güvenlik Paketi'nin tümü üzerindeki görüşmelere 5. günde geçildi.

A+A-
BMM Genel Kurulunda tartışmalara ve kavgalara neden olan İç Güvenlik Paketi'nin tümü üzerinden görüşmelere, CHP, MHP ve HDP'nin iç tüzükten doğan haklarını kullanarak uzatmaları nedeniyle 5 günün ardından dün gece geçildi.
 
Paketin tümü üzerinden görüşmeye muhalefet milletvekilleri karşı çıkarken, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut tümü üzerinden söz sırası gelen milletvekilleri kürsüye davet etti.
Davet üzerine HDP, CHP ve MHP'li milletvekilleri, kürsüye gelmedi. Bunun üzerine Başkanvekili Sadık Yakut, söz sırası gelen AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'yı kürsüye davet etti.
 
Bostancı kürsüye yürürken, başkanlık divanı önünde Sadık Yakut ile konuşan HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Bostancı'yı görünce kürsüye gelerek onu engellemeye çalıştı
Bunun üzerine kürsünün etrafı bir anda AK Parti ve HDP'li milletvekilleri ile doldu ve iki parti milletvekilleri arasında itişmeler yaşandı. Bostancı ise kalabalığın içerisinde kendisini çevreleyen AK Parti'liler arasında konuşmasına başladı.
 
Yaşanan tartışmalar nedeniyle TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime 5 dakika ara verdi.
Aranın ardından birleşim tekrar açıldı ve muhalefetin tepkisine rağmen Bostancı kürsüye çıktı ve 50 saniye süren hayırlı olsun konuşmasının ardından kürsüden ayrıldı.
Birleşim, bugün saat 14.00'de toplanmak üzere kapandı.
 
(İMC)

HABERE YORUM KAT