1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. İbn-i Sina'dan Mutlu Ol Yeter
İbn-i Sina'dan Mutlu Ol Yeter

İbn-i Sina'dan Mutlu Ol Yeter

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu 11'inci Liseler Arası Tiyatro Şenliğine İbn-i Sina Çok Programlı Anadolu Lisesi Devinim Tiyatro Grubu Mutlu Ol yeter adlı oyunuyla katıldı.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin, geleneksel hale getirdiği liseler arası tiyatro şenliğinin bu sene 11'incisi yapıldı.
 
 
Şenliğe İbn-i Sina Çok Programlı Anadolu Lisesi, Cizrelioğlu Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Atatürk Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Kiptaş Lisesi, DATEM Lisesi, Vali Gökhan Aydın Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Sezai Karakoç Anadolu Lisesi, Dicle Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gaffar Okkan Anadolu Lisesi katıldı.
 
 
Gösterinin yapıldığı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin Tiyatro salonunda büyük bir coşku yaşandı.Oyunun yönetmeni Edebiyat öğretmeni Meki Göger ve sahne amiri Edebiyat öğretmeni Saim Ulaş, belediyenin bu hizmetinin gençleri sanata teşvik ettiğini söylediler. Sanatla uğraşan öğrencilerin sosyal hayatta daha başarılı olduklarını dile getirdiler.
 
 
İbn-i Sina Çok Programlı Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Meki Göğer, belediyenin bu tip sanatsal ve kültürel faaliyetlere desteğinin devam etmesini isteyerek, önümüzdeki sezonlarda daha büyük salonların tahsis edilmesi gerektiğinin altını çizdi.
Edebiyat öğretmeni ve oyun yönetmeni Meki Göger, 16 yıldır edebiyat öğretmenliği yaptığını ve bu süre zarfında binlerce genci sanatla kültürle ve tiyatro ile tanıştırdığını ve onlarcasının da hayatını bu alanda uğraşarak kazandığını dile getirdi.
 
 
Göğer, yetkililerin destek vermeleri halinde, bu şenliğin daha da geliştirilerek bir festival şekline  dönüştürebileceğini belirterek “Tiyatromuz farklı skeçlerde oluşur bizi biz olarak anlatıp kendimizi yeteneğimizi ve aidiyet duygumuzu dile getirdiği için önemlidir. Tiyatro oyunlarımız eğlenceli olduğu kadar eğitici ve öğretici yanı da bulunmaktadır. Tiyatro Maiyeti gereği öz güven geliştiren bir sanattır. İlk başlarda kendini ifade etmekte aciz olan öğrencilerimiz birkaç ay çalışması neticesinde içlerindeki devi uyandırıp hayata bir lider edasıyla hareket etmeyi başarmışlar” dedi.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT