1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hz.Hüseyin camisi yardım bekliyor
Hz.Hüseyin camisi yardım bekliyor

Hz.Hüseyin camisi yardım bekliyor

Hz. Hüseyin Cami inşaatı hayırsever kişi ve kuruluşların yardımlarını bekliyor.

A+A-

Diyarbakır-Ergani karayolu, üç kuyular mevkiinde bulunan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzun zaman önce yapımına başlanan Hz. Hüseyin Camisinin inşaatı tamamlanması için hayırsever kişi ve kuruluşların yardımları bekleniyor.

1600 metre kare üzerine inşa edilen hayırseverlerin yardımlarıyla tamamlanarak bitirilme aşamasına gelinen cami inşaatının tamamlanabilmesi için yapılan yardımların yetersiz kaldığı ve daha fazla yardım beklendiği kaydediliyor.

Cami inşaatının yapımını üstlenen Hayırsever İşadamı Hacı Selahattin Güneş, 'hastane civarında cami bulunmadığı için böyle bir caminin yapılmasını uygun görerek çalışmalarımızı başlattık.

Ayrıca, her gün hastaneye gelip sağlık hizmeti alan binlerce vatandaşların yanı sıra, yatan hastalar ve refakatçilerinin de yararlanabileceği bir camiye ihtiyaç duyuyorduk.

Diyarbakır Gaziyaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eski Başhekimi Prof. Dr. Yusuf Yağmur'un yardımlarıyla temeli atılıp kaba inşaatına başladık. Hayırseverlerin ve Diyanet işleri Başkanlığının katkılarıyla camii inşaatı devam ediyor.

1600 metrekare büyüklükte olduğu için yapılan yardımlar da yetersiz kalıyor. Camimizin tamamlanması için hayırseverlerden yardım bekliyoruz.

Allah rızası için yapılan caminin mükâfatı cennettir' diye konuştu.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Prof. Dr. Yusuf Yağmur ise, 'Diyarbakır'ın en büyük camisi olacak olan ve toplamda 7500 vatandaşa hizmet verecek olan 1600 metrekarelik tabanlı ve üç katlı yapılan camimiz tamamlanmak üzere. Caminin alt kısmı refakatçilere hizmet verilmek üzere planlanmış konumda.

Bir tarafta bayanların bir tarafta erkek hasta yakınlarının kalabileceği tarzda planlanmış bir cami durumunda. Caminin planı ve mimarisi Diyanet İşleri Başkanlığının Ankara'da yaptığı camisinin mimarisinin benzer planıdır. Şu an itibariyle caminin büyük kubbesi kapatılmış olup alt katı hizmet vermektedir. Camimizin alt katı ibadete açılmıştır. Cami bu haliyle yardımseverlerin yardımına ihtiyaç duymaktadır' unutmayalım yapılan yardımlar hiçbir zaman kaybolmaz hanelere yazılır mükâfatını cenabı Allah, kat ve kat verir' diye konuştu.

Caminin elektrik tesisatı borçlarının yanı sıra, beton ve çimento borçları ve işçilik gibi acil ödeme yapılması gereken kalemler olduğu belirtilen camiye, yardımcı olmak isteyen kişi ve kuruluşların aşağıdaki hesap numaralarına nakdi yardımlarını yapabilecekleri kaydedildi.

Kuveyt Türk İban No: TR 550020500000800708400001

Albaraka Türk İban no: TR 47002030000185952400000

HABERE YORUM KAT