1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Huzur ve güven uygulamalarına devam ediyor
Huzur ve güven uygulamalarına devam ediyor

Huzur ve güven uygulamalarına devam ediyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, huzur ve güven uygulamalarına devam ediyor.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, hırsızlık, kasten adam yaralama, kavga gibi suçlara karışmış 16 kişi yakalanırken haklarında kayıp ilanı verilen 5 kişinin de bulunduğu belirtildi.

Emniyet güçlerinin 4 tane de silah ele geçirdiği kaydedilen açıklamada, "Yapılan çalışmalar kapsamında, 26 Temmuz 2014 Bağlar ilçesinde meydana gelen ikametten hırsızlık olayı ile ilgili R.Ç., R.F. isimli şüpheli şahıs yakalanmış ve farklı tarihlerde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili M.S.Ç. isimli şüpheli şahıs yakalanarak mahkemeye sevk edilmiştir.

17 Temmuz 2015 tarihinde ilimizde bulunan Lunapark önünde meydana gelen 'Kasten Adam Yaralama' olayı ile ilgili K.A. ve Ş.B. isimli şüpheli şahıslar ve farklı tarihlerde ilimizde meydana gelen asayişi müessir çeşitli olaylar ile ilgili E.G. ve A.T. yakalanarak haklarında gerekli adli işlemler yapılmıştır. Yine 18 Temmuz 2015 tarihinde kavga olayı ile ilgili E.T, R.C., M.Ş., N.Ç. ve M.T.M. isimli toplam 5 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır ve konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir. Ayrıca Kayıp Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince Türkiye genelinde kayıp şahıs olarak aranan S.Ç., H.T., S.B., M.K. ve Y.B. isimli şahıslar bulunmuştur" denildi. 


(DE-YRT-AŞ-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler