1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Huzur İçinde Yaşayacaklar
Huzur İçinde Yaşayacaklar

Huzur İçinde Yaşayacaklar

Hastanede tedavi altına alınan Halime Erk adlı yaşlı kadın ile eşi Mehmet Erk'i ziyaret eden Vali Toprak, çiftçin sağlıklı bir evde ikametlerinin sağlanacağı müjdesini verdi.

A+A-

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Elazığ Yolu, Üçkuyular mevkiinde hizmet veren 600 yataklı, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek, burada tedavi görmekte olan Halime Erk adlı yaşlı bir kadın ile eşi Mehmet Erk'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Eğitim ve Araştırma Hastanesini girişinde Vali Yardımcısı Ahmet Günaydın, Diyarbakır Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Muhammet Güzel Kurtoğlu, Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi, Başhekimi ve yardımcıları tarafından karşılanan Vali Toprak, hastane ziyareti çerçevesinde ilk olarak solunum yetmezliği tanısıyla tedavi görmekte olan yaşlı vatandaşımız Halime Erk'i ve eşi Mehmet erk'i ziyaret etti

YENİ BİR EVE YERLEŞTİRİLECEK

Yaşlı hastanın sağlık durumu hakkında hekimlerden detaylı bilgi alan Vali Toprak, yaşadığı konutun elverişsiz şartları nedeniyle hastalığı sürekli nükseden Halime Erk ve eşinin Sosyal Yardımlaşma Vakfınca Hibe edilen ve hastanın sağlığı için gerekli her türlü konfor ve donanıma sahip yeni bir eve yerleştirileceğini söyledi.

Bir toplumun medeniyet ölçütlerinden birinin de yaşlılarına verdiği değer olduğuna dikkat çeken Vali Toprak, Halime Teyze ve eşinin sağlıklı bir yaşam sürecekleri yeni konutlarına yerleştirilmesi nedeniyle konuyla yakinen ilgilenen Vali Yardımcısı Ahmet Günaydın ' a teşekkür etti.
 
HASTA YAKINLARINDAN VALİYE ŞİKAYET

Vali Toprak'ın kendilerini ziyaretinden dolayı oldukça mutlu oldukları gözlenen Erk çifti ise Vali Toprak' a kendilerine göstermiş oldukları sıcak ilgi ve başta yeni bir kalacak ev tedariki olmak üzere sağlanan tüm yardımlardan dolayı teşekkür ederek bolca hayır duasında bulundu.

Yaşlı hastanın ziyaret edilmesinden sonra aynı serviste yatmakta olan diğer hastaları da ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Toprak daha sonra hastanenin farklı kısımlarında incelemelerde bulunarak, hasta yakınlarının dilek ve şikâyetlerini dinledi. Hasta yakınlarının özellikle asansörlerin çalışmadığı konusunda ortak şikâyetlerini belirtmelerini üzerine Vali Toprak; bu sorunun önemli bir problem oluşturduğunun farkında olduklarını ve geçmişten kaynaklanan bir takım eksikliklerden doğan bu sıkıntın bir an önce giderilmesi konusunda gerekli tüm çalışımların tamamlandığını belirtti.
 
YENİ ASANSÖR İHALESİ

Vali Toprak, hastanenin yeni asansör sisteminin yapımı için hastane yönetimince ihaleye çıkılacağının bilgisini vererek bu önemli sorunun makul sürede çözülmesi hususunda gereken tüm özenin gösterileceğinin ve konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Vali Toprak Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyareti çerçevesinde son olarak Diyarbakır Kamu Hastaneleri Genel sekreteri Muhammet Kurtoğlu'nun makamına geçerek burada Diyarbakır'da faaliyette bulunan tüm Kamu Sağlık Kuruluşları ve yapımı planlanan yeni sağlık yatırımları konusunda ayrıntılı bir brifing aldı.

HABERE YORUM KAT