1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hüseyin Yalar'dan Newroz mesajı
Hüseyin Yalar'dan Newroz mesajı

Hüseyin Yalar'dan Newroz mesajı

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Başkanı Hüseyin Yalar, Nevruz Bayramı nedeni ile mesaj yayımladı.

A+A-

Yalar, yayımladığı mesajında, etnik kökeni ne olursa olsun herkesin topraktan geldiğini, tekrar toprağa olacağını söyledi.

Yalar, “Bizler, birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış, farklılıkları zenginlik olarak telakki etmiş bir medeniyetin mirasçılarıyız. Günümüzde de, tarihi mirasımıza, kültür ve medeniyetimize yakışır bir şekilde, toplumsal barışımızı, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek adımlar atmaya, bir arada yaşama azmimizi kararlılıkla korumaya devam ediyoruz.

İnanıyorum ki, bugün yurdumuzun dört bir yanında neşe ve sevinç içinde kutlanacak olan Nevruz, dostluk ve kardeşlik bağlarımızın daha da güçlenmesine, birbirimize daha da kenetlenmemize vesile olacaktır. Bu duygularla, umudu, bolluğu ve bereketi müjdeleyen Nevruz'un, ülkemiz başta olmak üzere kardeş ülke ve toplumlar için huzur barış ve esenliğe vesile olmasını diliyorum” dedi.

(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT