1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hurdacıdan sızan gazdan 30 kişi etkilendi
Hurdacıdan sızan gazdan 30 kişi etkilendi

Hurdacıdan sızan gazdan 30 kişi etkilendi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da bir hurdacı dükkanındaki oksijen tüpünden sızdığı iddia edilen gaz nedeniyle 30 kişi zehirlendi.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, İplik Mahallesi'nde, bir hurdacının bahçesinde bulunan oksijen tüpünden çıktığı iddia edilen kokudan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 30 kişi etkilendi. Hastaneye kaldırılan 22 kişi ayakta tedavi edilirken, 8 kişi müşahede altına alındı. Müşahede altına alınanlardan yaşlı bir kadının durumunun ağır olduğu bildirildi.

Olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, ölçüm aletleriyle sızan gazın yerini tespit etmeye çalıştı. Hurdacı dükkanında yoğunlaşan ekipler, gazın hurdalar arasında bulunan oksijen tüpünden sızdığını tespit etti. Oksijen tüpünün vanasını sıkıştıran ekipler, tüpü olay yerinden uzaklaştırdı. Bu arada gazdan etkilenen itfaiye ekiplerine de ambulansta müdahale edildi.

Mahalle sakinlerinden Medeni Kartal, akşam saatlerinde evde otururken yoğun gaz kokusuna maruz kaldıklarını belirterek, "Hepimiz evden çıktık. Mahalleli sokağa çıkmıştı. Astım hastası olan 67 yaşındaki annem, fenalaştı. Onu ilk ambulansta hastaneye gönderdik. Yoğun bakıma alındı” şeklinde konuştu.
Öte yandan koku nedeniyle evlerine girmeye korkan bazı vatandaşlar da maske takıp ateş yakarak dışarıda bekliyor.