1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Hülya Avşar'a rol yok
Hülya Avşar'a rol yok

Hülya Avşar'a rol yok

Veda Mektubu-Ankara filminde merhumun annesini canlandıracak olan Hülya Avşar için veto geldi.

A+A-

HÜLYA AVŞAR ROL ALMAYACAK

Habertürk'te yer alan habere göre,  Mustafa Pehlivanoğlu’nun abisi Oktay Fırtına, film için iki şart öne sürdü: 'Biri annesi Zeynep Pehlivanoğlu’nun Hülya Avşar tarafından canlandırılmaması; diğeri ise filmin müzikleri arasında yer alan Ahmet Kaya’nın ‘Şafak Türküsü' adlı şarkısının kullanılmaması.

Avşar kızı,Zehra Pehlivanoğlu'nun yerini alacakken,Avşar kızına o rol verilmeyecek.80 darbesinde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun ailesi Avşar kızının bu rolü oynamasını istemedi.

Veda Mektubu-Ankara filminde merhumun annesini canlandıracak olan Hülya Avşar için veto geldi.Avşar kızı,Zehra Pehlivanoğlu'nun yerini alacakken, Avşar kızına o rol verilmeyecek.

80 darbesinde idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu'nun ailesi Avşar kızının bu rolü oynamasını istemedi.  1980 Askeri Darbesi’nde, 22 yaşında idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun hayat hikâyesinin anlatılacağı 'Veda Mektubu-Ankara Yazı' adlı filmde, merhumun annesini canlandırmaya hazırlanan Hülya Avşar, aileden tarafından veto edildi. Abi Oktay Fırtına, filmin haklarını yapımcıya Avşar'ın filmde olmaması koşuluyla verdi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT