1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hükümlülere yönelik 'farkındalık' eğitimi
Hükümlülere yönelik 'farkındalık' eğitimi

Hükümlülere yönelik 'farkındalık' eğitimi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından haklarında denetimli serbestlik kararı verilen yükümlülere yönelik şiddete karşı farkındalık eğitimi düzenlendi.

A+A-
Diyarbakır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 2013-2014 yılları arasında planlanan kurumsal eğitim programı çerçevesinde haklarında denetimli serbestlik tedbiri verilen yükümlülere yönelik iyileştirme çalışmaları kapsamında Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sur Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği ile 'kadına yönelik şiddet' isimli seminer düzenlendi. Seminere toplam 87 yükümlü katıldı.
 
Mutlu ve öz güvenli bireylerden oluşan, huzurlu ve güçlü bir aile ve gelişmiş bir toplum için, kadına yönelik şiddete sıfır tolerans ilkesi kapsamında çalışmalarını sürdürdüklerini belirten eğitimci sosyolog Nayde Bingöl ve öğretmen Abdullah Doğan, çalışmaların hızlı bir şekilde süreceğini söyledi. Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hidayet Bozkurt ise, bu desteklerle yeni bir sayfa olarak 2014 yılının bu ilk günlerinden itibaren şiddete karşı duyarlılık geliştirme çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.
(SK-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT